ZVEZDINO SJAJNO ZAGREVANJE ZA VEČITI DERBI! Rutinska pobeda protiv Radničkog za overu domaćeg terena! (FOTO)
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

SUPERLIGA 30. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 09:59h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Radnički 1923 sa 4:1, u poslednjem 30. kolu regularnog dela Superlige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Slavoljub Srnić u 27, El Fardu Ben u 52, Mirko Ivanić u 56. i Nemanja Motika u 78. minutu. Gol za Radnički 1923 postigao je Djordje Maksimović u 87. minutu.

Defanzivac Radovan Pankov upisao je 100. meč za crveno-bele, i tom prilikom mu je legenda Zvezde Miloš Šestić pre početka utakmice uručio dres sa brojem 100 na leđima.

Ovom pobedom Zvezda je obezbedila prvu poziciju na tabeli pred start plej-ofa Superlige sa 81 bodom.

FK Crvena zvezda

90. minut - KRAJ UTAKMICE!!!!

86. minut. GOOOOOOOLLLLLL!!!! Radnički je odigrao dobar napad i postigao počasni pogodak. Strelac za Kragujevčane bio je Maksimović.

78. minut. - GOOOOOOOOLLLL!!!!!!! Srnić je petom asistirao za Motiku koji je postigao prvi gol u dresu Crvene zvezde.

70. minut - Miran tok utakmice, Crvena zvezda rutinski čuva prednost.

60. minut - Trostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Umesto Rodića, Kataija i Ivanića u igri su Pićini, Motika i Stanić.

56. minut. - GOOOOOOOLLL!!!!! Gajić je probio i centrirao, a Ivanić se upisuje u listu strelaca.

52. minut - GOOOOOOOLLL!!!!! Ben je strelac posle sjajne asistencije Kataija.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Beogradu. Navijači na severnoj tribini imali su svoj pirotehnički šou.

DRUGO POLUVREME:

39. minut - Napad Radničkog je lako zaustavljen, konkretno Dragović je bio bolji od Mirića.

34. minut - Srnić šutira sa ivice kaznenog prostora, snažno ali ne i precizno.

FK Radnički 1923, FK Crvena zvezda

30. minut - Nova prilika za Kataija, šutirao je sa distance ali je Lukić dobro intervenisao.

26. minut - GOL ZA ZVEZDU 1:0! Slavoljub Srnić je otključao mrežu Raničkog.

24. minut - Pankov je sada zapretio, lopra je otišla tik pored gola.

1 / 3 Foto: Starsport©

16. minut - Ohi je imao šansu posle dodavanja Kataija, ali je loše šutirao sa desetak metara.

14. minut - Prvu priliku za Zvezdu je imao Katai, lopta je otišla pored gola.

11. minut - Pretila je opasna kontra Radničkog, ali su slabo kombinovali Tomić i Andrić.

5. minut - Svi igrači su na polovini gostiju

1. minut - Prvo uzbuđenje je bilo posle samo 56 sekundi, posle Benovog centaršuta se stvorila gužva ispred gola Radničkog.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog

PRVO POLUVREME:

Fudbaleri Crvene zvezde igraju utakmicu 30. kola Superlige Srbije protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca na stadionu Rajko Mitić.

Ako pobede na ovom meču, obezbediće prvo mesto posle ligaškog dela šampionata i time će na svom terenu igrati 167. večiti derbi koji se igra naredne subote.

Crvena zvezda je u dobroj formi i u prolećnom delu sezone ne znaju za poraz, i igraju u odličnoj formi.

Prvi duel ove dve ekipe je završen u korist crveno-belih jer su slavili sa 3:0 na stadionu Čika Dača u Kragujevcu.

Sa druge strane Radnički od skora je preuzeo Nenad Lalatović.

Bivši igrač ovog kluba deluje da je uspostavio svoj način igre i Kragujevčani igraju dobar fudbal i u seriji su dobrih rezultata. Na već šest utakmica oni nisu bili poraženi, poslednji neuspeh su doživeli od Partizana koji je pobedio sa 2:0.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Gordić – Gajić, Pankov, Dragović, Rodić – Srnić, Krstičić – Ben, Ivanić, Katai – Ohi.

RADNIČKI : Lukić – Varjačić, Kovačević, Damjanac, Andrić – Vidović, Pišćević – Mirić, Milisavljević, Tomić – Brnović.