OVAKAV PSŽ SE OČEKIVAO OD PRVOG DANA OD KADA JE MESI DOŠAO U PARIZ! Razmontirali protivnika!
FK PSŽ, Foto: Profimedia

LIGA 1

PSŽ je savladao ekipu Klermona 6:1. Mesi iako nije dao gol imao je veliku ulogu u trijumfu.

Objavljeno: 23:35h

PSŽ je na dve utakmice upisao 11 golova. Ipak, sigurno Parižani žale za Ligom šampiona

U ovom meču trio Mbape-Nejmar-Mesi bio je prejak za igrače Klermona koji se grčevito bori za opstanak.

Nejmar je već u šestom minutu otvorio seriju posle akcije Mbapea i Mesija.

Argentinac je u 19. minutu opet upisao asistenciju, ali ovog puta je mrežu domaćina zatresao Mbape.

Klermon je preko Žodela Dosua u 42. minutu smanjio na 1:2, ali su u drugom poluvremenu potpuno slomljeni.

Četiri gola PSŽ je postigao u poslednjih 20 minuta.

Nejmar je u 71. minutu pogodio iz penala, da bi tri minuta kasnije Kilijan Mbape povisio na 1:4.

Mbape i Nejmar kompletirali su het-trikove - Brazilac na treću asistenciju Mesija u 80, a Francuz u 83. minutu i tako su stavili tačku na zaista impresivne partije.

1 / 5 Foto: Profimedia