SITI JEDVA USPEO DA PROBIJE BEDEM ATLETIKA! Liverpul jednom nogom u polufinalu!
Kevin de Brujne, Foto: epa/ PETER POWELL

liga šampiona

Odigrane su prve utakmice četvrt finala Lige šampiona. U Portugalu Benfika je dočekala Liverpul dok je Siti ugostio Atletiko Madrid.

Objavljeno: 22:59h

Ekipa Dijega Simeonea je došla da odigra na nerešen rezultat. Argentinac je "parkirao autobus" ispred gola Oblaka.

Teškom mukom su igrači Pepa Gvardiole probili bedem. Na to se čekalo do 70. minuta, kada je De Brujne postigao pogodak. Zanimljivo, asistent kod gola Foden je prvim kontaktom sa loptom uspeo da spoji Belgijanca sa golom.

De Brujne je deset minuta kasnije imao odličnu priliku ali mu je odlično u šut ušao Stefan Savić koji je ceo meč bio na terenu. Crnogorac je imao verbalni sukob sa Džekom Grilišom koji se prolongirao.

Reklo bi se da su Madriđani bili daleko og gola Edersona, koji nije imao ozbiljnog posla na ovom meču. U prilog tome govori činjenica da su samo dva puta uputili udarac ka golu Brazilca.

To ne umanjuje taktičku postavku Simeonea, i odbrambenu igru Atletika.

1 / 7 Foto: epa/ PETER POWELL

U drugoj utakmici večeri, Liverpul je u prvih 45 minuta stigao do 0:2 protiv Benfike. Golove su postigli Konatea i Manea.

Delovalo je da bi ekipa Jirgena Klopa mogla da dođe do ubedljive prednosti pred revanš, ali su početkom drugog poluvremena domaćini preko Nuneza uspela da smanji prednost.

Ta ideja za ub, Livepul u 87. minutu dolazi do trećeg gola preko Diaza.

U sredu na programu su utakmice, Čelsi - Real Madrid, i Bajern Minhen - Viljareal.