POBEDA KOJA MOŽDA ZNAČI TITULA! "Kelti" sada imaju šest bodova više od "Policajaca" (FOTO)
Detalj sa utakmice Glazgov Rendžers - Seltik, Foto: Profimedia

NOVI DERBI U DUGOJ ISTORIJI!

Čuveni Old Firm derbi ovoga puta pripao je Seltiku

Objavljeno: 15:57h

Fudbaleri Seltika savladali su Glazgov Rendžers u gostima 2:1 (2:1), u meču 32. kola škotskog Premijeršipa.

Čuveni Old Firm derbi, 428. po redu, pripao je Seltiku. "Kelti" sada imaju šest bodova više od "Policajaca" i idu ka tituli.

Domaćin je poveo već u trećem minutu. Aron Remzi, bivši vezista Arsenala i Juventusa, pogodio je na asistenciju Kenta i postigao svoj prvi gol na "Ajbroksu" i to u kakvom trenutku.

Brzo je uzvratio Rogić u sedmom, da bi Seltik poveo u 43. minutu preko Kartera-Vikersa. Seltik je održao prednost u drugih 45 minuta i zasluženo slavio.

Navijači Rendžersa su polomljenim staklenim flašama gađali Džoa Harta, golmana Seltika, što je bio sramni deo ovog derbija.