POTVRĐENO! Selektor PRESEKAO, igraće od STARTA u Kopenhagenu!
Fudbaleri Srbije, Foto: Starsport©

neočekivano!

Meč Danske i Srbije će imati poseban značaj jer će Kristijan Eriksen istrčati na stadion "Parken" od prvog minuta

Objavljeno: 17:57h

Fudbaleri Srbije u ponedeljak igraju drugu pripremnu utakmicu za SP u Kataru, a rival će im biti selekcija Danske.

Meč u Kopenhagenu će imati veliki značaj za domaće jer će od prvog minuta na teren istrčati Kristijan Eriksen.

Selektor reprezentacije Danske Kasper Hjulmand rekao je da je zadovoljan uspešnim povratkom na teren sjajnog veziste.

Kasper Hjumald
Kasper Hjumaldfoto: Starsport©

On će početi prijateljsku utakmicu protiv Srbije u Kopenhagenu, na stadionu na kome je doživeo srčani udar prošlog juna.

Eriksen je sinoć igrao za Dansku i postigao gol u porazu od Holandije 2:4 u Amsterdamu. On je postigao gol samo dva minuta pošto je ušao u igru, a aplaudirao mu je čitav stadion u Amsterdamu, čak i sudija.

- Nisam očekivao da će tako brzo biti toliko dobar. Odlično je trčao, dao je ritam igri. Pokazao je smirenost. Uživam gledajući ga kako igra - rekao je Hjulman danskim medijima.

O je potvrdio da će Eriksen biti starter.

Kristijan Eriksen
Kristijan Eriksenfoto: EPA/Maurice van Steen

To će biti prvi put da Eriksen igra na Parken stadionu, otkako je prošlog juna igrajući za reprezentaciju protiv Finske na Evropskom prvenstvu doživeo srčani udar.

Eriksen je rekao da jedva čeka da istrči na teren.

- Biće izuzetno posebno. Utakmica protiv Holandije je bila samo zagrevanje za utorak, gde ću trčati na terenu na kome se to dogodilo - rekao je Eriksen.