Kilijan Mbape, Foto: Profimedia

obrukali se!

Fudbaleri Pari Sen Žermena doživeli potpuno neočekivan poraz u prvenstvu

Objavljeno: 15:35h

Fudbaleri Monaka ubedljivo su savladali PSŽ rezultatom 3:0 u okviru 29. kola Lige 1.

Dvostruki strelac je bio kapiten domaće ekipe Visam Ben Jeder, čime je pobegao Mbapeu i osamostalio se na vrhu liste najboljih strelaca sa 17 pogodaka.

Ekipa Maurisija Poketina je zaigrala mnogo bolje u drugom poluvremenu, držali loptu u posedu skoro 3/4 vremena, ali su primili još dva gola.

Monako je poveo golom Jedera u 25. minutu, Kevin Voland je povisio na 2:0, a Ben Jeder je postigao drugi pogodak sa bele tačke postavio konačan rezultat u 84. minutu igre.

Neće ovaj poraz poremetiti šampionske planove PSŽ-a, ali činjenica je da u ovom timu mnogo toga ne štima, pa se očekuje odlazak nekoliko zvučnih imena, među prvima - Kilijana Mbapea.

S druge strane, ova tri boda za Monako stižu nakon poraza od konkurenta za Evropu ekipe Stazbura u prošlom kolu, te će im svakako biti potrebna, Oni sada zaostaju upravo za tri boda u odnosu na Strazbur koji drži poziciju koja vodi u Ligu Konferencija i ima meč manje.