ARSENAL STIGAO DO ZLATA VREDNE POBEDE! Saka srušio Aston Vilu!
Bukajo Saka, Foto: Profimedia

30. kolo premijer lige!

Arsenal je bio bolji u prvom poluvremenu i to je materijalizovao jednim pogotkom protiv Aston Vile

Objavljeno: 17:06h

Fudbaleri Arsenala napravili su veliki korak ka osvajanju četvrte pozicije i plasmanu u Ligu šampiona, pošto su kao gosti savladali Aston Vilu sa 1:0 (1:0) u utakmici 30. kola Premijer lige.

Tako sada "tobdžije" imaju 54 boda, četiri više od Mančester junajteda i utakmicu manje u odnosu na njih.

Arsenal je bio bolji u prvom poluvremenu i to je materijalizovao jednim pogotkom.

Gužva pred golom Aston Vile i loša reakcija odbrane domaćina, rezultirala je pogotkom u 30. minutu.

Mikel Arteta
Mikel Artetafoto: EPA/Neil Hall

Saka je pronašao rupu kroz šumu nogu i udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu Aston Vile.

Tim iz Birmingema je pokušao nešto više u nastavku, ali bez konkretne završnice.

Oli Votkins je u 68. minutu uspeo da puca iskosa sa desetak metara, ali je od svega dobio samo korner.

Dani Ings je pokušao u 86. minutu posle centaršuta sa leve strane, ali je lopta završila za malo iznad prečke i rezultat je ostao nepromenjen.