Fudbaleri Barselone, Foto: EPA/ERDEM SAHIN

liga evrope!

Poznati prvi četvrtfinalisti Lige Evrope, nije bilo previše uzbuđenja u revanš mečevima

Objavljeno: 13:25h

Glazgov Rendžers, Braga, Barselona i Atalanta su prvi četvrtfinalisti Lige Evrope.

Posle trijumfa u Portugalu 2:0, Braga je odradila posao u gostima i prošla dalje.

Odigrali su 1:1 (0:1) i otišli u četvrtfinale Lige Evrope.

Strelac vodećeg gola bio je Ruis u 20. minutu, dok je gol za Monako postigao Disasi u 90. minutu.

Barselona je posle razočaravajućih 0:0 kod kuće protiv Galatasaraja, slavila u Istanbulu 2:1 (1:1).

Poveo je domaćin u 28. minutu preko Markaa i iznenadio Barselonu, ali je odgovorio Pedri u 37. minutu za izjednačenje.

Pobedu i prolaz Barseloni doneo je Obamejang golom u 50. minutu.

Što se tiče meča u Leverkuzenu, gde su se sastali Bajer i Atalanta, očekivali smo goleadu, a dobili smo samo jedan gol.

Gosti su slavili golom u 91. minutu, koji je postigao Boga.

Atalanta je prošla dalje zbog pobede 3:2 u prvom meču u Bergamu.

Ranije je u četvrtfinale prošao RB Lajpcig, koji nije ni igrao svoj duel osmine finala Lige Evrope jer je Spartak iz Moskve izbačen iz Evrope.