BENZEMA HET-TRIKOM SRUŠIO DRIM TIM: Tragedija Pari Sen Žermena, Real u četvrtfinalu posle velikog preokreta!
Real Madrid - Pari Sen Žermen, Foto: Sergio Perez/EPA

osmina finala lš!

Pari Sen Žermen eliminisan u osmini finala Lige šampiona, Real slavio posle neverovatnog preokreta

Objavljeno: 23:01h

Fudbaleri Real Madrida su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na stadionu "Santjago Bernabeu" nadigrali ekipu Pari Sen Žermena sa 3:1.

Parižani su imali odbranjen svoj teren (1:0) i sa velikim ambicijama stigli u Madrid. Bili su bolji u prvih 45 minuta, Mbape je briljirao, a sve se isplatilo u 39. minutu kada je Francuz posle solo akcije pogodio za 1:0. Prethodno mu je poništen jedan gol, a potom i još jedan u uvodnim minutima drugog poluvremena.

FK Pari Sen Žermen, FK Real Madrid, Liga šampiona

Posle tog momenta, gledali smo potpuno drugi tim Real Madrida. Luka Modrić je dirigovao, dok je Benzema vrebao šanse, i prvu u drugom poluvremenu je iskoristio u 61. minutu posle početničke greške Donarume. Nepunih 15. minuta kasnije Banzema donosi preokret Realu, ali sve zasluge idu neverovatnom Modriću. Hrvat je uposlio Vinisijusa, vratila mu se lopta, a onda perfektno pronašao Benzemu. Samo dva minuta kasnije je upisao het-trik.

Sevnula je kontra preko Vinisijusa, Markinjoš je izbacio loptu pravo na nogu Benzeme koji je bio u trku i iz prve je poslao u ćošak gola Donarume. U nastavku smo gledali potpuno inferioran PSŽ kojima pehar LŠ i ove sezone ostaje nedosanjan san.

Siti i Sporting su remizirali rezultatom 0:0, kao da se nije ni igralo, ali "građani" idu dalje zbog pobede od 5:0 u prvom meču.

Siti imao nekoliko solidnih prilika i poništen im je gol zbog ofsajda posle reakcije VAR-a u 47. minutu, kada je pogodio Žesus.

Sporting je imao jednu šansu u 76. minutu preko Paulinja, kada je Karson odbranio.

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

REAL MADRID - PARI SEN ŽERMEN 3:1 (0:1)

MANČESTER SITI - SPORTING 0:0 (5:0)

II POLUVREME

Kraj mečeva! Real i Siti su u četvrtfinalu!

90. minut - Real nastavlja da napada, PSŽ potpuno inferioran! Madriđani pred velikom pobedom!

78. minut - GOOOOOOOL! Het trik Benzeme! Sevnula je kontra preko Vinisijusa, Markinjoš je izbacio loptu pravo na nogu Benzeme koji je bio u trku i iz prve je poslao u ćošak gola Donarume za 3:1.

76. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Kakva majstorija Karima Benzeme! Sjajno je prošao Modrić pored četvroice igrača, pokušao je Visnisijus, ponovo stiže lopta do Modrića koji vidi Benzemu! Francuz donosi 2:1 Realu!

73. minut - Vinisijus propušta veliku šansu! Pari Sen Žermen dosta greši!

61. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Posle greške Donarume, Vinisijus sjajno šalje loptu do Benzeme koji izjednačuje na 1:1!

56. minut - Mbape je ostao da leži na travi, nakon što je uleteo između dvojice štopera Reala!

Izlaze Asensio i Kros, Rodruigo i Kamavinga ulaze!

54. minut - Još jedan pogodak Mbapea poništen zbog ofsajda! Francuz je sjajnim driblingom izbacio fudbalera Reala, ali sudija nije imao dilemu!

46. minut - Počela su druga poluvremena na "Etihadu" i "Santjago Bernabeu"!

I POLUVREME

45+2 - PSŽ vodi posle prvog poluvremena 0:1 golom Mbapea!

Na meču Sitija i Sportinga još uvek nema golova. Siti je zatresao mrežu Sportinga, strelac je Žesus, ali je VAR poništio taj gol zbog ofsajda.

44. minut - Realu treba čudo da nadoknadi dva pogotka protiv ovakvog PSŽ-a! Sada i žuti karton za Naća!

39. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Brzi voz Kilijan Mbape! Ono što nije uspeo pre nekoliko minuta, sada jeste! Posle greške fudbalera Reala, stuštio se ka golu Kurtoe, imao vremena čak i da se namesti i sjajno pogodi u donji levi ugao!

37. minut - Ponovo pokušava Benzema, probao je glavom, ali bezuspešno...

35. minut - Konačno konkretan pokušaj Reala, Benzema je gađao, dobra reakcija Donarume!

34. minut - Mbape trese mrežu Reala, ali sudija pokazuje da je bio ofsajd!

31. minut - Au kakva šansa za Lionela Mesija pred golom! Nejmar ga je sjajno uposlio, ali nije imao sreće Argentinac!

29. minut - Mreže miruju i na Etihadu!

25. minut - va dobra napada Reala, Benzema je pokušao, ali rezultat ostaje nepromenjen! Donaruma je sprečio ovaj udarac...

Nejmar
Nejmarfoto: Juanjo Martin/EPA

22. minut - Ponovo brani Kurtoa, sjajan pokušaj Nejmara!

20. minut - Pari Sen Žermen ofanzivniji u posednjih nekoliko minuta. Pokušali su Nejmar i Paredes.

13. minut - Novi udarac Kilijana Mbapea, ponovo brani Kurtoa!

8. minut - Prvi udarac u okvir gola, sjajan pokušaj Mpapea, ali dobra rekacija Kurtoe!

6. minut - Real se bolje snalazi u uvodnim minutima meča, konstantno ima loptu u nogama! Probao je Asensio!

2. minut - Povreda Militaa na samom startu meča! Kako je izgledalo ozbiljno, ipak fudbaler Reala nastavlja meč.

Navijači na meču Real - PSŽ
Navijači na meču Real - PSŽfoto: Sergio Perez/EPA

1. minut - Počeli mečevi u Mančesteru i Madridu!

Meč u Madridu će biti prava poslastica za ljubitelje fudbala, a videćemo da li će iskusni Karlo Anćeloti uspeti da nadmudri Maurisija Poketina.

PSŽ-ove zvezde su spremne da zablistaju i približe se korak ka "ušatom trofeju" koji tako silno žele.

Kazemiro će meč propustiti zbog parnih kartona i to će biti jedan od problema za Madriđane, jer su Kros i Valverde zbog povreda neizvesni za ovaj meč. Prva utakmica je bila neizvesna i rešena je golom u poslednjem minutu.

Evo postave Madriđana.

U revanšu očekuje nas potpuno drugačiji meč iz razloga jer će Real Madrid morati da juri pobedu, dok Parižanima odgovara i nerešeni rezultat, ali u ovom meču neće biti mesta kalkulacijama.

Ono što je najbitnije je to što Kilijan Mbape kreće od prvog minuta, a postojala je bojazan da će ga neopreznost sa treninga koštati duela sa možda i budućim klubom.

Svakako, ovaj susret neće zaboraviti jer je atmosfera na "Santjago Bernabeu" neverovatna.

U drugom meču nas očekuje daleko manje neizvesnosti.

Mančester siti će imati priliku da na svom terenu overi ono što je uspeo u prethodnom meču kada je napunio mrežu Sportinga do vrha 5:0.