Britanci nemoćni pred fenomenalnim Švedom! (FOTO)

grupa d, Eurobasket!

U prvoj utakmici dana u grupi D, Rusija je bila sigurna protiv Velike Britanije

Košarkaška reprezentacija Rusije savladala je Veliku Britaniju 82:70 rezultatom u prvoj utakmici poslednjeg kola grupe D Eurobasketa.

PRIZNAO DA JE NAVIJAO ZA PARTIZAN: Duško Tošić izneo svoj stav o Ožegoviću, pa uporedio Zvezdana Terzića s Mamićem!

Rusi su bili bolji od početka utakmice i već na poluvremenu stekli su 12 poena prednosti. Velika Britanija je dobila treću četvrtinu i uhvatila je rezultatski priključak, ali nije imala rešenje za Alekseja Šveda. Britanci su u poslednjoj četvrtini prišli na samo 2 poena zaostatka, imali su i napad za izjednačenje, ali nisu ga iskoristili. U kontri je Šved nerezonski šutnuo za 3 poena i pogodio, a posle toga nije bilo spasa Velikoj Britaniji.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Aleksej Šved sa čak 30 poena i 8 asistencija. Istakao se i Fridzon sa 14 poena.

U timu Velike Britanije najbolji je bio Klark sa 21 poenom, dok je Olaseni dodao 19.

U ostalim utakmicama današnjeg programa Srbija igra protiv Belgije, dok Letonija igra protiv domaćina Turske.

Rusija-Velika Britanija 82:70