OSVETA SE SLUŽI HLADNA! Bogdan Bogdanović i Orlovi utišali Fenerbahče Arenu! (FOTO) (VIDEO)

Eurobasket, treće kolo!

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:34h

Orlovi su navikli srpsku javnost na neizvesnu završnicu.

Kako je bilo protiv Letonije i Rusije, tako je bilo i protiv domaćina ove grupe Turske.

ESPRESO SAZNAJE! Radnički Niš ima novog trenera? I to čoveka koji je Ligu šampiona doneo u Srbiju! (FOTO)

Izabranici Aleksandra Đorđevića vodili su tokom cele utakmice, ali su se Turci u nekoliko navrata vraćali u igru.

Ipak, Srbija je bila koncentrisana u završnici i nije ispustila pobedu na ovoj utakmici, ma kraju je bilo 80:74.

Zbog njega smo se devedesetih radovali više nego zbog SEGA MEGA DRAJVA, onda je skroz nestao! Gde je i šta sada radi legenda srpske odbojke? (FOTO)

Najbolji u našim redovima bio je Bogdan Bogdanović sa 17 poena, a svojim trojkama utišao je Fenerbahče Arenu u nekoliko navrata.

Odličan je bio i Stefan Jović sa 15 poena i 9 asistencija.

Kod Turske bolji od ostalih su bili Mahmutoglu sa 19 i Osman 15 poena.

Srbija će u četvrtom kolu igrati protiv Velike Britanije 10. septembra u 16 časova.

Srbija: Mačvan, Bogdanović, Lučić, Milosavljević, Birčević, Štimac, Lazić, Micić, Gudurić, Jović, Kuzmić, Marjanović.

Turska: Veseloglu, Balabaj, Guler, Osman, Hersek, Erden, Mahmutoglu, Aldemir, Sanli, Korkmaz, Sipahi, Koksal.

37. minut - Trojka Jovića za plus 6 Orlova.

36. minut - Dve trojke Bogdana Bogdanovića za 5 poena prednosti Srbije!

35. minut - Ekipe se smenjuju u vođstvu, trenutno vodi Turska 61:60.

34. minut - Mahmutoglu i Osman pogađaju trojke i Turska vodi.

33. minut - Serija Turske koja prilazi na 57:53.

31. minut - Trojka Sipahija za 53:48.

Kraj treće četvrtine, Orlovi vode 53:45.

28. minut - Štimac pogađa za prekid serije Turaka.

27. minut - Trojka Osmana i pogodak Gulera za seriju Turske od 5:0.

26. minut - Trojka Jovića za plus 10 za Srbiju.

22. minut - Pogodak Jovića i Orlovi vode 42:36.

Kraj prvog poluvremena, Orlovi vode 36:31. Najbolji u našem timu su Birčević sa 7 i Marjanović sa 6 poena, dok u Turskoj 8 ima Mahmutoglu, a 6 Korkmaz.

19. minut - Poeni Kuzmića nisu priznati zato što je navodno isteklo vreme za napad. Na usporenom snimku se videlo da sudije nisu bile u pravu.

17. minut - Trojka i prvi poeni Bogdana Bogdanovića na ovoj utakmici.

16. minut - Birčević prekida seriju Turske i smiruje navijače u Istanbulu.

14. minut - Serija Turske od 10:0, rezultat je smanjen na 27:23.

13. minut - Dve trojke Mahmutoglua vraćaju Tursku u život. Đorđević reaguje tajm autom.

11. minut - Srbija je fenomenalno krenula u drugu četvrtinu i vodi sa 25:13.

Kraj prve četvrtine 21:13 za Orlove!

10. minut - Sjajna kontra Orlova posle ukradene lopte Vase Micića. Milosavljević pogađa za dvocifrenu prednost Srbije.

9. minut - Četvrti pogodak Mačvana za plus 9 za Srbiju!

6. minut - Pogodak Štimca uz faul, Orlovi vode 13:6.

5. minut - Birčević je istrčao kontru i pogodio uz faul. Nezgodno je pao pri doskoku i udario je glavom u konstrukciju koša, ali na svu sreću nije teže povređen.

2. minut - Prvi poeni na utakmici, trojku za Tursku postiže Sipahi. Odmah u sledećem napadu Jović vraća trojku.

1. minut - Naša reprezentacija imala je prvi napad na utakmici, ali je Stefan Jović promašio šut za tri poena.

19:55 - Predstavljanje ekipa pred početak utakmice.

19:30 - Problemi za Bogdana Bogdanovića. Jedna obožavateljka pokušala je da dođe do prve zvezde naše reprezentacije, situacija nije bila naivna, ali dobra reakcija turske policije i Miroslava Nikolića sprečile su veći incident.

BONUS VIDEO: Nikola Bulatović za Espreso