BEZ ODGOVORA NA RUSKE HAUBICE: Rusi nas izrešetali trojkama, previše šansi smo propustili! (FOTO)

Eurobasket, grupa D

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 18:10h

Košarkaška reprezentacija Srbije poeažena je od Rusije u izuzetno neizvesnom meču rezultatom 75:72 u drugoj utakmici na Eurobasketu.

Prava takmičarska utakmica viđena je u Istanbulu, Rusi su kontrolisali rezultat tokom većeg dela meča i na kraju su zabeležili izuzetno važnu pobedu za nastavak takmičenja.

Videćemo koliko će ovaj poraz uticati na Aleksandra Đorđevića i ekipu u kojoj su najbolji bili Marjanović sa 19 i Bogdanović sa 19 poena.

Rusiju je predvodio Aleksej Šved sa 22 poena, a odlični su bili i Kurbanov i Mozgov sa po 11 poena.

Srbija: Mačvan, Bogdanović, Lučić, Milosavljević, Birčević, Štimac, Lazić, Micić, Gudurić, Jović, Kuzmić, Marjanović.

Rusija: Šved, Baburin, Fridzon, Ivlev, Antonov, Zubkov, Hvostov, Mozgov, Voroncevič, D. Kulagin, M. Kulagin, Kurbanov.

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espreso.co.rs.

40. minut - Poraz Orlova u neizvesnoj završnici, Rusi su bili bolji 75:72.

36. minut - Završnica utakmice, Mozgov pogađa uz faul za 66:60. Obe ekipe su iskoristile bonus i do kraja susreta ćemo gledati slobodna bacanja.

34. minut - Rusi ne daju prednost, vode 63:60.

33. minut - Trojka Lučića i Orlovi smanjuju na 59:58.

31. minut - Problemi sa semaforom su rešeni i poslednja četvrtina je počela.

Početak poslednje četvrtine kasni zbog problema sa semaforom.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Rusija vodi 7 razlike. 11 trojki pogodili su izabranici Sergeja Karašova i to je razlog ove prednosti.

27. minut - Bogdanović je namestio ruku, Orlovi dolaze do izjednačenja.

26. minut - Rusija ne dozvoljava Orlovima da preokrenu. Odlična igra Alekseja Šveda koji nosi Ruse na ovoj utakmici.

24. minut - Sudije nisu dosudile tehničku grešku Voronceviču za šutiranje lopte, Bogdanović to kažnjava trojkom.

22. minut - Tehnička greška dosuđena Aleksandru Đorđeviću.

21. minut - Prvi poeni Bogdana Bogdanovića iz igre za izjednačenje.

Kraj prvog poluvremena - Rusija vodi protiv Srbije 40:38.

20. minut - Marjanović pogađa jedno bacanje i smanjuje prednost Rusa na 3 poena.

19. minut - Voroncevič pogađa novu trojku za prednost Rusa od 4 poena.

18. minut - Izuzetno neizvesna utakmica, ekipe se smenjuju u vođstvu tokom prve dve četvrtine.

17. minut - Sedmi poen Milosavljevića posle sjajnog dodavanja Bogdanovića. Orlovi ponovo vode.

15. minut - Novi poeni Milosavljevića za novo izjednačenje. Rezultat je 28:28.

14. minut - Kalinić je i na ovoj utakmici uz Orlove. Videćemo da li će opet doneti sreću izabranicima Aleksandra Đorđevića.

13. minut - DRAGAN MILOSAVLJEVIĆ! Trojka u poslednjoj sekundi napada za prekid serije Rusa.

11. minut - Početak druge četvrtine, Šved daje 5 poena za vođstvo Rusa od 23:21.

10. minut - Kraj prve četvrtine Srbija na krilima Marjanovića i Lučića vodi 21:18.

8. minut - Pogađa i Bogdanović, prvi put na ovoj utakmici. U sledećem napadu trojka Kulagina, ali Marjanovića niko ne može da zaustavi. Srbija vodi 17:13.

7. minut - Srbija vodi 14:10, sedam poena postigao je Marjanović, a sedam poena Lučić.

6. minut - ŠOU MARJANOVIĆA! Postigao je Bobi 7 od ukupno 10 poena Srbije i naterao je Ruse da zatraže minut odmora. Lučić sa dva pogođena slobodna bacanja donosi Srbiji prednost od 12:10.

5. minut - Naši su počeli usporeno, kao protiv Letonije, ali polako se bude. Marjanović pogađa dva slobodna bacanja i smanjuje prednost Rusa na 5 razlike. Već u sledećem napadu, Marjanović pogađa uz faul, koristi i slobodno bacanje i sa svojih 5 poena vraća Orlove u igru.

3. minut - Odlična odbrana Rusije, Šved je pogodio dve trojke za vođstvo od 5 razlike.

1. minut - Utakmica počinje, za Srbiju počinju Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević i Kuzmić, dok će prva petorka Rusije biti Šved, Ivlev, Hvostov, Voroncevič i Kulagin. Prvi napad za reprezentaciju Srbije obezbedio je Kuzmić.

BONUS VIDEO: Nikola Bulatović za Espreso