Hrvatima bile potrebne 3 četvrtine da slome Mađare, Španci demonstrirali silu Crnogorcima! (FOTO) (VIDEO)

Grupa C

Evo i rezultata u grupi C na Eurobasketu

Objavljeno: 21:56h

Hrvatska je u susretu prvog kola grupe C na Eurobasketu 2017 savladala Mađarsku sa 67:58.

Selekcija Aca Petrovića je do trijumfa došla tek u poslednjoj četvrtini u kojoj je zaigrala na mnogo višem nivou i slomila žilave Mađare koji su do tada igrali izuzetno dobro.

Bojan Bogdanović sa 23 i Dario Šarić sa 15 koševa predvodili su Hrvatsku do prve pobede, dok su Zoltan Perl s 12 i David Vojvoda s 11 koševa bili najefikasniji kod Mađarske.

Mađari su stvarali velike probleme Hrvatskoj, a pogotovo u skoku – imali su 40 skokova (čak 21 napadački) u odnosu na 29 Hrvatske.

U drugom meču dana u grupi C, Španija je lagano izašla na kraj sa Crnom Gorom, jer je već na poluvremenu imala velikih 20 poena razlike i opravdala ulogu favorita.

Branioci titule su slavili krajnjim rezultatom 91:57 i upisali prvi trijumf, a selektor Serđo Skariolo je dobio priliku da u ovom meču rasporedi minutažu fino svim igračima.

Najistaknutiji pojedinac bio je Vili Ernangomez sa 18 poena, a dvocifreni su bili njegov brat Huančo sa 13, a po 10 su ubacili San Emeterio i Pau Gasol.

U redovima Crnogoraca na visini zadatka su bili Vučević sa 16 i Pavličević sa 13.

I u poslednjem meču dana u grupi C, Češka je bila ubedljiva protiv domaćina grupe Rumunije 83:68.

Najbolji igrač "knedlički" Tomaš Satoranski je ubacio 20 poena, a pet više je dao Hruban i tako trasirao put svojoj selekciji ka pobedi nad nejakim domaćinom kod koga se istakao Moldoveanu sa 24 koša.