IZUZETNO BITNA POBEDA! Srbija potvrdila kvalitet, posle dva trijumfa mirno može na dan pauze! (FOTO)
Detalj sa utakmice Srbija - Češka Republika, Foto: Starsport©

Kompletan tok utakmice mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 19:41h

Košarkaši Srbije pobedili su Češku rezultatom 81:68 u drugom kolu Eurobasketa.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić sa 18 poena, a pratili su ga Vasilije Micić sa 13, Vanja Marinković sa 11 i Nikola Kalinić sa deset poena.

1 / 3 Foto: Starsport©

Kod domaćih najbolji su bili Vojteh Hruban i Vit Krejči sa 13 poena, a dvocifren je bio još samo Martin Peterka sa 11.

U narednom kolu u ponedeljak Srbija igra sa Finskom.

IV ČETVRTINA:

40. minut - Marinković je u poslednjoj sekundi pogodio trojku 79:68. Balvin je izgubio živce i dobio tehničku grešku. Jokić je pogodio sa penala 80:68. KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Srbija je savladala Češku 81:68 i tako stigla do drugog trijumfa na prvenstvu.

39. minut - Kizling je efektno zakucao i primorao trenera Pešića da zatraži minut odmora, Srbija vodi 76:68.

36. minut - Gudurić je pogodio jedno slobodno bacanje, Srbija vodi 72:62.

35. minut - Srbija ne popušta na pet minuta pre kraja ima dvocifrenu prednost.

34. minut - Ristić sjajno koristi svoje minute u igri 69:55.

31. minut - Prvi poen u poslednjem periodu igre za Srbiju postiže Jaramaz sa linije penala 61:49. Tehničku grešku dobila je klupa Češke, a Gudurić je pogodio slobodno bacanje 61:51.

III ČETVRTINA:

30. minut - Češka je ušla u neverovatnu seriju i smanjila prednost Srbije 60:49 pred start poslednjeg dela igre.

28. minut - Jokić pogađa dva slobodna bacanja 60:38.

27. minut - TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!! Kakav šut Micića iz velike udaljenosti.

26. minut - Micić donosi +20 Srbiji (53:33).

Vasilije Micić

25. minut - Jokić nije pogodio preko Veselog, ostaje 51:33 za Srbiju.

21. minut - Česka je pogodila trojku u prvom napadu, ali je odmah uzvratio Marinković na drugoj strani.

II ČETVRTINA

20. minut - Rutinska igra Srbije. Posle uvodnih nekoliko minuta kada smo promašili dva napada, posle toga smo dominirali. Naravno Nikola Jokić je bio u prvom planu pošto je ubacio 13 poena.

Košarkaška reprezentacija Srbije

19. minut - Izvanredno igramo u napadu. Vraćamo prednost na plus 20.

18. minut - Česi spustili na 16 razlike, Pešić trađi tajm aut. 41:25

16. minut - Imamo komotnih 20 poena prednosti. Ognjen Jaramaz sjajno pogađa iz koraka. 37:17

15. minut - Serija promašaja našeg tima, ali na drugoj strani ni Česi nisu ništa bolji.

14. minut - Samo Srbija postoji na terenu. Ponovo Gudurić pogađa, ovoga puta za tri poena. 33:15

13. minut - Igramo sjajno na startu druge četvrtine. Pogađa i Marko Gudurić uz faul.

12. minut - Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost, svoju prvu trojku je pogodio Vanja Marinković. 27:15

11. minut - Druga deonica je počela sa dva pogođena slobodna bacanja Ognjena Jaramaza. A onda je Jokić upisao svoj 13. poen, potpuna dominacija. 24:15

I ČETVRTINA

10. minut - Igramo bolje od Češke, ali rezultat ne govori to. Iskoristio je domaćin svaki manji kiks naše ekipe u odbrani, ali niko nema odgovor na Nikolu Jokića koji ima već 11 poena.

9. minut - Lučić upisuje prve poene. 18:13

8. minut - Česi trojkama i dalje u životu. Sada je pogodio Peterka.

7. minut - Trojka Jelineka, ali na drugoj strani lagani poeni Jokića. 16:13

6. minut - Dobra kombinacija Micića i Jokića, MVP NBA lige upisuje nove poene. 14:7

5. minut - Jokić pogađa prvu trojku, Srbija je prvi put na dva poseda razlike. 12:7

4. minut - Micić pronalazi Jokića u srcu reketa. As Denvera pogađa uz faul. Ipak, nije pogodio slobodno bacanje. Rezultat je 9:7 za našu ekipu.

3. minut - Promašaji Marinkovića i Kalinića, a na drugoj strani Češka pogađa prvu trojku. Prva trojka Srbije - Kalinić. Rezultat je 5:5.

1. minut - Otvorili smo meč dobrom odbranom, a na drugoj strani Lučić je fauliran. Pogodio je oba slobodna bacanja

Svetislav Pešić nije hteo da menja startnu petorku u odnosu na prvi meč. Na parketu su Vasilije Micić, Vanja Marinković, Vladimir Lučić, Nikola Kalinić i Nikola Jokić.

Košarkaši Srbije danas se sastaju sa reprezentacijom Češke Republike u drugom kolu grupe D na Eurobasketu.

Utakmica se igra na Praškoj dvorani O2, koja će biti rasprodata, jer svi žele da vide ovaj duel, Jedna lepa stvar jeste da u glavnom gradu Češke ima dosta srpskih navijača, tako da će i Orlovi imati svoju podršku na utakmici protiv domaćina grupe.

Srbija je juče došla do prve pobede na prvenstvu, izabranici Svetislava Pešića su sa 100:74 slavili protiv Holandije.

Danas se traži drugi trijumf u grupi, ali će ovaj protivnik biti dosta teži. Česi u svojoj ekipi imaju novog košarkaša Barselone, Jana Veselog. Hendikep za tim je taj što veliki problem sa povredom ima Tomaš Satoranski, ali je ipak igrao protiv Poljske.

Utakmica počinje od 17:30.