ITALIJA PREOKRENULA, PA NAS SVE USPAVALA: "Azuri" srušili Albaniju na startu EURO 2024!
Slavlje fudbalera Italije, Foto: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

euro 2024

Objavljeno: 23:01h
Završeno
22:55h

Fudbaleri Italije pobedili su Albaniju rezultatom 2:1 u okviru 1. kola grupe B na EURO 2024 u Nemačkoj.

Posle prve runde u ovoj grupi, Španija i Italija imaju po tri boda, dok su Albanija i Hrvatska bez poena.

Utakmica je krenula na šokantan način, pošto je Albanija povela posle samo 22 sekunde igre.

Federiko Dimarko je iz auta bukvalno dodao loptu Nedimu Bajramiju, koji je potom snažnim udarcem probušio Đanluiđija Donarumu i mrežu rivala.

Ipak, nije dugo trajala radost Albanaca. Italija je ekspresno stigla do preokreta.

Prvo je Alesandro Bastoni glavom pogodio za 1:1 nakon centaršuta Lorenca Pelegrinija u 11. minutu. Pet minuta kasnije Nikolo Barela preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca donosi 2:1 izabranicima Lućana Spaletija.

Italija je u 33. minutu imala stativu posle udarca Davidea Fratezija i odbrane Tomasa Strakoše. Sjajni čuvar mreže je nedugo potom zaustavio i udarac Đanluke Skamake.

U nastavku nismo videli skoro ništa. Italija, bukvalno, nije htela da napada i da treći gol, dok je Albanija čekala svoju šansu.

Uspeli su Albanci da je sačekaju i to u 90. minutu. Rezervista Rej Manaj našao se u stopostotnoj prilici, ali je njegov udarac čudesno zaustavio Donaruma i tako doneo pobedu Italiji.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

22:05h

II POLUVREME ITALIJA - ALBANIJA 2:1 (2:1)

Pobeda Italije rezultatom 2:1.

90 + 6. minut - Slab pokušaj Albanije.

90 + 2. minut - Mikael Folorunšo menja Nikolu Barelu.

90 + 1. minut - Igraće se 4 minuta nadoknade vremena. Utakmica je prekinuta zbog ulaska pojedinih navijača na teren.

90. minut - Stopostotna šansa za Manaja, dobrio je promio loptu, ali nije uspeo da savlada Donarumu, koji je sjajno odbranio. Čudo da Albanija nije dobila korner... Velika greška sudijske postave u Dortmundu.

87. minut - Strelac za Albaniju Bajrami izlazi iz igre, menja ga Ernest Muči, fudbaler Bešiktaša.

82. minut - Izlaze Skamaka i Dimarko, u igri su Mateo Darmijan i Mateo Retegi.

80. minut - Strahovit prodor, a potom udarac iz velike daljine Dimarka i nova odbrana sigurnog Strakoše.

77. minut - Rej Manaj menja Armanda Broju. Prve izmene i Lućana Spaletija, Pelegrini i Kjeza napuštaju teren, a menjaju ih Andrea Kambijaso i Brajan Kristante.

74. minut - Posle nekoliko minuta na terenu Hodža bespotrebno faulira Fratezija i dobija žuti karton.

68. minut - Aber Hodža menja Asanija, a Taulanta Seferija Ćazim Lači.

60. minut - Fantastičan udarac Kjeze završava pored gola.

Federiko Kjeza i Mario Mitaj u duelu
Federiko Kjeza i Mario Mitaj u duelufoto: Bagu Blanco/Pressinphoto/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

52. minut - Hrabro je Bastoni glavom izblokirao slobodnjak Aslanija, pa mu se sada ukazuje pomoć od strane lekarske ekipe "Azura".

51. minut - Žuti karton dobija Rikardo Kalafjori, ali i Armando Broja.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Izmena: 22:55h
20:59h

I POLUVREME ITALIJA - ALBANIJA 2:1

Italija posle prvih 45 minuta igre (plus nadoknada od 180 sekundi) vodi rezultatom 2:1.

45 + 2. minut - Sjajna akcija Italijana i šansa Pelegrinija, ali je Lorenco loše zahvatio loptu glavom i ona je otišla daleko od gola.

Navijači Italije
Navijači Italijefoto: Emmanuele Mastrodonato/IPA Sport / imago sportfotodienst / Profimedia

45. minut - Igraće se tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu ove utakmice na stadionu Borusije Dortmund, Vestfalenu (Signal Iduna parku).

44. minut - Slab pokušaj Jašira Asanija iz velike daljine. Lopta je završila preko gola Donarume i italijanske reprezentacije.

40. minut -  Strakoša ponovo spašava Albaniju, sad je sjajno zaustavio i Đanluku Skamaku.

Navijači Albanije
Navijači Albanijefoto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

33. minut - Stativa Davidea Fratezija nakon sjajne odbrane Strakoše.

21. minut - Žuti karton dobija Pelegrini zbog faula nad Armandom Brojom koji je bio u obećavajućem kontra napadu.

20. mint - Nastavljaju Italjiani sa napadima.

16. minut - GOOOOOL - Italija preokreće na 2:1. Fantastičan udarac i pogodak Nikola Barele.

11. minut - GOOOOOL - Italija stiže do 1:1. Lorenco Pelegrini je sjajno centrirao, a Alesandro Bastoni je glavom postigao gol i savladao Tomasa Strakošu.

7. minut - Imaju inicijativu Italijani, ali i dalje nemaju neku veliku šansu.

1. minut - GOOOOOL - Albanija vodi protiv Italije rezultatom 1:0. Veliku grešku pravi Federiko Dimarko, a Nedim Bajrami postiže gol za vođstvo svog tima. Fantastično je fudbaler Sasuola šutirao i buvkalno probušio Đanluiđija Donarumu.

1. minut - Počeo je meč u Dortmundu.

20:55h

01:46

Albanski navijači uzvukuju UČK u Dortmundu

20:28h

Policija ima problema sa navijačima pred početak meča u Dortmundu.

20:04h

Poznati su i sastavi za duel Italije i Albanije:

20:03h

Italija i Albanija sastaju se od 21:00 u okviru 1. kola grupe B na EURO 2024.

U prvoj utakmici ove grupe Španija je rezultatom 3:0 deklasirala Hrvatsku u Berlinu.