Albanac izbacio Švajcarsku, Poljska posle penala u 1/4 finalu!

spektakl

Poljaci posle jedanaesteraca eliminisali, tragičar meča je Granit Džaka
Objavljeno: 17:59h

Fudbaleri reprezentacije Poljske uspeli su da posle jedanaesteraca savladaju Švajcarsku i plasiraju se u četvrtfinale u kojem ih čeka pobednik duela Hrvatske i Portugala. Rezultat posle 120. minuta igre bio je 1:1, iako su "sajdžije" dominirale i stvarale prilike protiv nemoćnih Poljaka, ali je briljirao Lukaš Fabijanski. Prvo poluvreme bilo je veoma dinamično. Švajcarska je imala veći posed lopte, ali je Poljska bila mnogo konkretnija i imala mnogo više šansi, mada ni Lukaš Fabijanski nije bio nezaposlen. Ključan momenat prvog dela igre dogodio se u 39. minutu, kada je Poljska izvela sjajan kontranapad, koji je rutinskom realizcijom završio Jakub Blaščikovski i doneo prednost svom timu. Nastavak igre doneo je takođe veliku dozu uzbuđenja, makar prvi deo drugog poluvremena. Švajcarci su na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja.