Veliki Ibrahimović sam odveo Čehe u Francusku! Tamo će i Ukrajina! (VIDEO)

kvalifikacije za euero 2016

Ekipe koje su u prvim mečevima baraža zabeležile pobedu, opravdale uloge favorita u ovim dvomečima

Saznali smo i poslednja dva putnika na Evropsko prvenstvo u Francusku. To će biti Švedska i Ukrajina koje su u baražu izbacile selekcije Danske, odnosno, Slovenije. Kada u svom timu imate igrača poput Zlatana Ibrahimovića, onda vam je to više nego od pola obavljenog posla, barem u susretu sa objektivno za nijansu slabijim selekcijama i to se dogodilo i u skandinavskom derbiju koji je pripao Šveđanima posle 2:2 u revanšu, a u ukupnom rezultatu 4:3. Tako je bilo u prvom meču kada je sa penala doneo trijumf selekciji "tri krune", a ponovilo se i u revanšu u Kopenhagenu. Samo što je ovog puta postigao dva gola i tako obezbedio svoj verovatno poslednji izlazak na veliku fudbalsku smotru kao što je EURO sledeće godine. Danci su uspeli do kraja meča da izjednače, ali su im golovi Poulsena i Vestergarda bili samo slaba uteha. Slovenci i Ukrajinci su odigrali uzbudljive revanš koji je na kraju završen neređeno 1:1, što je bilo dovoljno gostima da obezbede odlazak u Francusku posle trijumfa u prvom meču 2:0. Imali su sjajnu priliku izabranici Srećka Kataneca da nadoknade zaostatak iz prvog meča, sve im se otvorilo kada su poveli već u 11. minutu, ali više od toga nisu uspeli. Imali su nekoliko prilika, ali i sreće kada ukrajinski reprezentativci nisu koristili šanse. Međutim, sve je palo u vodu u 3. minutu sudijske nadoknade kada je Brečko zaradio isključenje, a onda je Jarmolenko u poslednjem minutu konačno iskoristio jednu priliku i poravnao rezultat. (Espreso.co.rs)