SRBIJA ZAUSTAVLJENA U FINALU: Egonu nosila Italiju do titule evropskog prvaka (VIDEO+FOTO)

EP ZA ODBOJKAŠICE, FINALE

Kompletan tok meča možete uživo pratiti na našem portalu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da odbani titulu na šampionatu Evrope, pošto je u Beogradu u finalu izgubila od Italije sa 3:1 (24:26, 25:22, 25:19, 25:11).

Posle dva uzastopna trijumfa na prvenstvima Evrope, srpske odbojkašice su propustile veliku priliku da pred 20.000 navijača u "Štark areni" potvrde dominaciju na Starom kontinentu, ali su u finišu duela protiv Italijanki ostale bez snage.

Do sredine trećeg seta utakmica je bila veoma kvalitetna i potpuno izjednačena. Očekivalo se da će to biti još jedan damatičan meč, kakav je uvek kada se sastaju ove dve selekcije, ali su posle vođstva Italije od 15:14 reprezentatvke Srbije potuno stale.

Odjednom više ništa nije funkcionisalo u igri našeg tima i Italija je lako dobila treći set. Tada se još verovalo da će odbojkašice Srbije imati snage i koncentracije da bar pokušaju da se vrate i naprave preokret, a umesto toga je usledio pravi raspad sistema.

U četvrtom setu izabranice Zorana Terzića nisu ličile na sebe i Italija je osvajala poene kao na trening utakmici, da bi na kaju potpuno zasluženo trijumfovala i stigla do treće titule prvaka Evrope, prve posle 2009. godine.

ČETVRTI SET:

11:25 - KRAJ UTAKMICE!!!!!! Srbija nije uspela da odbrani titulu evropskog prvaka. Italija je na kraju trijumfovala 3:1 u setovima.

8:20 - Italija blokom dolazi do novog poena, a Paola Egonu je nezadržljiva na ovom meču.

6:14 - Zlato je u ovom trenutku sve dalje.

2:8 - Loše je Srbija otvorila ovaj set.

TREĆI SET:

19:25 - Italija je sada bliža osvajanju titule evropskog prvaka. Srbija nema više šta da čeka, jedino preokretom o osvajanjem naredna dva seta može do nove evropske titule.

16:20 - Italija ima veliku prednost u samoj završnici trećeg seta.

14:17 - Velika greška Tijane Bošković donosi Italiji osetniju prednost.

12:12 - Italija je izjednačila i tako primorala selektora Zorana Terzića da zatraži tajm-aut.

11:10 - Nije prošao prvi tempo Srbije, Mina Popović je izblokirana, Italija se približila.

5:1 - Srbija se naljutila i fenomenalno otvorila set.

DRUGI SET:

22:25 - Italija je iskoristila prvu od dve set lopte i stigla do izjednačenja u setovima.

Ženska odbojkaška reprezentacija Italije

22:23 - Greši Tijana Bošković, Italija ponovo vodi, Terzić traži tajm-aut.

22:21 - Imala je Srbija šansu da stigne do +3, ali je Italija na kraju osvojila poen.

20:19 - Strašan blok Srbije za izjednačenje, a zatim Katarina Lazović donosi prednost Srbiji.

13:14 - Serija servis grešaka sa obe strane.

7:9 - Italija za sada održava prednost u drugom setu.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije

1:3 - Prvi poen u sdrugom setu osvaja Tijana Bošković.

0:3 - Serija Italije na startu drugog dela igre.

PRVI SET:

26:24 - Kraj izuzetno uzbudljivog prvog seta, Srbija je napravila prvi korak ka odbrani titule.

24:24 - Prvi set igraće se na razliku.

24:22 - Srbija ima dve set lopte.

21:20 - Srbija u samu završnicu seta ulazi sa poenom prednosti.

15:15 - Italijanke uz dosta sreće stižu do izjednačenja, tajm-aut traži Zoran Terzić.

15:12 - Milena Rašić je sjajan na mreži i donosi novi poen Srbiji, a zatim Tijana Bošković u svom stilu realizuje akciju.

13:12 - Srbija vodi na polovini prvog seta, a trener Italije traži tajm-aut.

12:12 - Italija je imala dva poena prednosti (10:12), ali je Srbija izjednačila.

9:8 - Kakav poen i kakvo oduševljenje navijača u Areni, Tijana Bošković završava akciju.

Tijana Bošković

8:8 - Prolazi Tijana Bošković, ali Italijanke uzvraćaju.

7:6 - Italijanke greše na servisu, Srbija vodi.

5:5 - Nerešeno je na startu finala.

1:1 - Italija blokom stiže do izjednačenja.

1:0 - Prvi poen u finalu osvojila je Mina Popović.

20:05 - Intonirane su himne, a sada sledi predstavljanje prvih postava. Sve je spremno za početak finala.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije, Ženska odbojkaška reprezentacija Italije

20:00 - Fenomenalna najava pre intoniranaj himni

Publika

19:40 - Igračice Srbije i Italije su na zagrevanju, publika i dalje pristiže u Arenu, biće fenomenalna podrška izabranicama Zorana Terzića

1 / 3 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

19:30 - Ispred Arene je sve veća gužva, navijači pristižu u halu

19:20 - Duel Srbije i Italije ujedno je i repriza finala Svetskog prvenstva od pre tri godine kada su izabranice Zorana Terzića postale najbolje na planeti. Publika polako pristiže u Arenu, očekuje se oko 18.000 gledalaca koji će pokušati da pomognu anšem timu da odbrani evropski tron osvojen pre dve godine.

Odbojkašice Srbije igraju u Beogradu protiv Italije finale Evropskog prvensatva. Srbija želi da stigne do trećeg uzastopnog zlata na evropskim prvenstvima.

Oba tima su opravdala uloge favorita u dosadašnjem toku takmičenja pošto imaju maksimalan skor na svih osam odigranih utakmica. Srbija je do sada slavila nad Bosnom i Hercegovinom, Francuskom, Belgijom, Azerbejdžanom, Rusijom, Mađarskom, pa opet Francuskom dok je u polufinalu savladana Turska.