EP u plivanju: Stjepanović sedmi na 200 metara slobodno, Silađi u finalu na 50 prsno!

Ništa od medalje

Britanac Dankan Skot je sjajnim plivanjem u poslednjih 50 metara stigao do zlata

Objavljeno: 19:33h

Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je danas sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Stjepanović je finale završio za minut i 47 sekundi.

Veliko iznenađenje u finalu priredio je Britanac Dankan Skot koji je sjajnim plivanjem u poslednjih 50 metara stigao do zlata.

On je štopericu zaustavio na 1:45,34. Srebrnu medalju osvojio je Litvanac Danas Rapsis, dok se Rus Mihail Dovgaljok okitio bronzom.

Takođe danas, Srpski plivač Čaba Silađi se plasirao u finale Evropskog prvenstva u Glazgovu u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Silađi je prvu polufinalnu grupu završio kao drugi s vremenom 26,99 sekundi, što je ukupno bilo treće vreme u polufinalu.

Najbrži je bio svetski rekorder u ovoj disciplini, Britanac Adam Piti - 26,23 sekunde.

To je ujedno i novi rekord evropskih šampionata Finale je na programu sutra popodne.

BONUS VIDEO: Zlatni srpski junior - Uroš Trifunović