Dortmund demonstrirao silu u Volfsburgu, Lajpcig već poražen! (VIDEO)

bundesliga, 1. kolo

Zahuktava se ludnica!

Fenomenalan start Borusije!

Milioneri su na sjajan način otvorili sezonu i na gostovanju u Volfsburgu slavili razultatom 3:0.

Pulišić i Bartra su za pet minuta sredinom prvog dela doneli svom timu lepih dva gola prednosti da bi konačan rezultat postavio Pjer-Emerik Obamejang u 60. minutu.

Vicešampion iz prošle sezone, ekipa Lajpciga, poražena je već u prvom kolu Bundes lige od Šalkea( (2:0) golovima Nabila Bentaleba iz penala i Jevhena Konopljanke u nastavku. Zanimljivo je da je Lajpcig prvi poraz u sezoni 2016/17 zabeležio tek u decembru kada ih je u 14. kolu pobedio Hamburger.

Nemačka 1, prvo kolo:

Petak:

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 3:1 (2:0) (Zule 9, Toliso 18, Levandovski 52pen - Mehmedi 65)