srceparajuće
Ovo je poslednja objava glumca koji je umro od raka! Jednom rečju nagovestio kraj, razarajuće
Samo dve nedelje pre smrti, Frenč je podelio fotografiju iz bolnice
Američki glumac Samjuel Frenč preminuo je 9. maja, u 45. godini, nakon višegodišnje borbe sa rakom.
Vest o njegovoj smrti potresla je filmsku zajednicu, a posebno reditelja Sinakora, koji je sa Frenčom radio na njegovom poslednjem filmu "Towpath" - istorijskoj drami koja još nije prikazana javnosti.
- Samjuel je bio drag prijatelj i neverovatan glumac. Film Towpath ne bi postojao bez njega. Intenzitet koji je uneo u ulogu detektiva Bernarda Kruka postavio je ton za ceo projekat. Zajedno smo krenuli na izuzetno kreativno putovanje - naveo je Sinakor u emotivnoj objavi na Instagramu.
Samo dve nedelje pre smrti, Frenč je podelio fotografiju iz bolnice uz komentar:
- Dobijam infuziju za preko potrebnu hidrataciju - čime je nagovestio pogoršanje svog zdravstvenog stanja.
Frenč se proslavio ulogom tajnog agenta FBI-ja, Si Džej Robinsona, u filmu "Ubice cveća meseca" (Killers of the Flower Moon), koji je režirao legendarni Martin Skorseze. Njegova izvedba ostavila je snažan utisak na publiku i kritiku.
Pored uloge u "Ubicama cveća meseca", Frenč je glumio i u serijama "Strah od Živih mrtvaca" (Fear the Walking Dead) i "Oznaka ubice" (The Mark of a Killer), kao i u filmovima Cherry Town 2023, The Pro Bono Watchman, Joe Haladin: The Case of the Missing Sister i Pegasus: Pony with a Broken Wing.
Njegov prerani odlazak ostavio je prazninu u svetu glume, a kolege ga pamte kao posvećenog umetnika i velikog čoveka.
(Espreso/telegraf/Prenela PV)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




