SRBIJA ZGAZILA PORTORIKO I OBEZBEDILA ČETVRTFINALE: Bobi dominirao, dabl-dabl Jokić se igrao, Bjelica rešetao!
Srbija igra sa Portorikom u prvom kolu druge faze, Foto: Dado Đilas

mundobasket, druga faza

Sva dešavanja sa ovog meča ste pratili uz "lajv-blog"

Objavljeno: 12:39h

Lagano, rutinski, bez previše napora i sa odlično raspoređenom minutažom, Srbija je razbila i Portoriko 90:47 na startu takmičenja u drugoj grupnoj fazi Svetskog prvenstva.

Ovim trijumfom naša reprezentacija je obezbedila svoje mesto u četvrtfinalu, a pobeda u narednom meču nad Španijom će nam osigurati prvo mesto u grupi s koga ćemo u četvrtfinale.

1 / 39 Foto: Dado Đilas

Što se tiče ove utakmice, razlika u klasi je bila evidentnta, a Saša Đorđević je dobro znao da Portorikanci ne mogu da odgovore visinom i snagom pod koševima, pa je u startnu postavu ubacio Bobana Marjanovića.

A Bobi je svoj posao uradio na najbolji mogući način i pokrenuo našu selekciju sa 10 poena u prvih pet minuta utakmice, što nam je pomoglo da se odlepimo.

U nastavku je krenula i dalekometna paljba koja nas služi sjajno na ovom prvenstvu (na svakoj utakmici smo ubacili dvocifren broj trojki), a trojke su ubacivali Bjelica, Gudurić i ostali, pa je do poluvremena bilo 23 razlike.

Pobednik je tada već bio rešen, pa je selektor rešio da raspoređuje minutažu i odmara glavne igrače za meč sa Španijom, pogotovo kada smo otišli na 6:30.

Bilo je tu prilike i za neke atraktivne poteze i akrobacije, u kojima se ponekad preteralo, ali niko se nije ljutio zbog toga.

Igrač utakmice je bio Boban Marjanović, koji je i dobio trofej za to, a meč je završio sa 16 poena i 4 skoka za 16 minuta na terenu, dok je najefikasniji bio Bjelica sa 18 poena uz šut za tri (4/6) i 6 skokova.

Statistika reprezentacije Srbije
Statistika reprezentacije Srbijefoto: Printscreen/fiba.basketball

Nikola Jokić je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova, a dvocifren je bio i Birčević sa 12.

U redovima Portorika jedini dvocifreni je bio Uertas sa 11 poena.

Statistika Portorika
Statistika Portorikafoto: Printscreen/fiba.basketball

Podsetimo, naredni susret igramo u nedelju od 14:30 protiv reprezentacije Španije.

Sva dešavanja sa ovog meča ste pratili uz "lajv-blog".

40. minut - Kraj utakmice! Birčević je našom desetom trojkom stavio tačku na utakmicu. Pobeda Srbije 90:47.

36. minut - Evo nas i na 40 poena razlike koje nam donose Marjanović i Birčević. Srbija - Portoriko 83:43.

34. minut - Odmara glave igrače reprezentacije Saša Đorđević, pa su nešto veću minutažu dobili neki drugi, a verovatno uzrokovano malim opuštenjem, pa ne raste roliko prednost naše selekcije. Srbija - Portoriko 78:41.

III ČETVRTINA

30. minut - U laganom ritmu srpski košarkaši privode ovu utakmicu kraju. Na kraju treće četvrtine imaju vođstvo 71:39.

28. minut - Sada malo dominacije i Milutinova, ali u odbrani. Smečovao je loptu u aut na blokadi. Naši vode 67:35.

25. minut - I bilo je pitanje trenutka kada ćemo stići do 30 poena razlike, a to nam je doneo Simonović novom trojkom, osmom za našu reprezentaciju iz 21 pokušaja. Srbija - Portoriko 60:30.

22. minut - Sada naši momci malo preteruju u želji za akrobacijama i atraktivnim potezima, zbog čega ne uvećavamo vođstvo. Srbija - Portoriko 51:28.

II ČETVRTINA

20. minut - Na kraju prvog poluvremena Bjelica je rešio da malo niveliše svoje nišanske sprave pa je u četiri napada zaredom uzimao šut za tri poena. Prva dva puta je promašio, a onda dve zaredom pogodio. Time smo stigli do 49:26.

8. minut - Kakva sada asistencija Nikole Jokića preko glave, ali nije pogodio Bjelica. Međutim, tu je Lučić da vrati loptu nazad. Srbija vodi 40:22.

5. minut - Serija trojki Marka Gudurića i Srbija vodi 36:21.

2. minut - Malo sada i Jokić da pokaže kakav je strelac, pa onda trojka Bjelice i Srbija stiže do 30:17.

I ČETVRTINA

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

10. minut - Posle prve četvrtine imamo prednost od 9 razlike zahvaljujući sjajnoj igri naših centara. Srbija - Portoriko 23:14.

9. minut - Tamo gde je stao Boban, tu nastavljaju Raduljica i Jokić. Srbija dominira pod košem i vodi 23:12.

7. minut - Odgovaraju Portorikanci serijom 4:0, ali je prekida Boban Marjanović novim poenima. Srbija - Portoriko 17:8.

5. minut - Nastavlja se dominacija Marjanovića koji je za 5 minuta postigao 8 poena. Srbija vodi 13:4.

4. minut - BOBAAAN! Marjanović dominira u ovim trenucima, jer Portorikanci nemaju nikakvog rešenja da ga zaustave. Sada sjajan pik sa Jovićem i zakucavanja našeg centra. Srbija vodi 9:2.

2. minut - Vodimo 3:0 trojkom Birčevića, ali su nam potrebne bolje kretnje u napadu. Nešto smo usporeni.

10.30 - Krenula je utakmica. Srbija startuje u petorci Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević i Marjanović.

1 / 4 Foto: Dado Đilas

10:00 - Podsetimo se najzanimljivih detalja Orlova iz prve faze!