NEMCI SRUŠILI SRBIJU USRED NOVOG SADA I OTEŽALI NAM PUT KA MUNDOBASKETU: Minut pre kraja smo vodili +5, pa smo izgubili 7 razlike! (FOTO) (VIDEO)

Kvalifikacije za Mundobasket

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" Espresa

Objavljeno: 23:03h

Srbija porazom završava prvu fazu kvalifikacija za Mundobasket i kao druga u grupi prelazi u narednu rundu, gde je čeka daleko teži posao da se izbori za plasman na Mundobasket.

Nemačka je usred Novog Sada zahvljujući našim greškama u poslednjem minutu pobedila 88:81 i bez poraza je prošla kroz našu kvalifikacionu grupu kao prva.

Košarkaši Srbije doživeli su i drugi poraz od Nemaca
Košarkaši Srbije doživeli su i drugi poraz od Nemaca foto: Starsport©

Neverovatno je šta su srpski košarkaši ispustili u poslednjem minutu utakmice. Imali smo na minut i nešto +6, onda na minut i 8 sekundi +5 i onda svojim greškama dozvoljavamo da praktično u jednom napadu primimo 6 poena.

Jedan faul i dva penala, pa nesportska Jelovca nad Kleberom i još dva penala i na kraju zakucavanje Cirbesa sve u takoreći manje od 10 sekundi i to je presudilo našima.

Boban Marjanović je bio najbolji igrač Srbije na ovom meču
Boban Marjanović je bio najbolji igrač Srbije na ovom meču foto: Starsport©

Jednostavno premali broj raspoloženih spoljnih igrača u našem timu je bio, a centri Milutinov, Marjanović i Jelovac nisu mogli do kraja da iznesu sa večeras fantastičnim šutem Nemaca iz daljine, a pogotovo za tri poena.

To je upravo ono što je i držalo "pancere" tokom čitavog meča i vraćalo ih u život kad god je Srbija imala priliku da se odlepi, a posebno su pogađali u serijama i poslednjim sekundama Kleber i Bencing.

Denis Šreder je predvodio Nemačku do pobede
Denis Šreder je predvodio Nemačku do pobede foto: Starsport©

Najbolji u našem timu bio je Marjanović sa 22 poena i 11 skokova, a pratili su ga Milutinov sa 16 i Jelovac sa 19 poena, dok je dvocifren sa 10 poena bio još i Dragan Milosavljević.

U pobedničkom timu Nemaca očekivano prvo ime NBA zvezda Denis Šreder sa 21 poenom uz sjajne Bencinga i Klebera koji su ubacili po 16.

Srpski košarkaši će imati znatno teži zadatak u nastavku kvalifikacija
Srpski košarkaši će imati znatno teži zadatak u nastavku kvalifikacija foto: Starsport©

Ovaj poraz nam otežava posao u nastavku kvalifikacija u grupi u kojoj ćemo biti još zajedno sa Grčkom, Estonijom i verovatno Izraelom, a takođe idu sa nama i Nemci i Gruzijci iz sadašnje grupe.

Tamo se i prenosi skor iz ove prve faze kvalifikacija, tako da će "Orlovi" otići sa skorom 4-2 u pobedama i porazima, dok Nemci i Grci nose maksimalan učinak o 6 trijumfa, a Gruzija i Izrael verovatno 2 pobede i 4 poraza.

Naš prvi naredni meč u kvalifikacijama je protiv Grčke u Atini 13. septembra.

Košarkaška reprezentacija Srbije - statistika

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" Espresa.

40. minut - Kraj utakmice! Pobeda Nemačke posle serije 13:0 u poslednjem minutu!

40. minut - Na manje od minuta do kraja Nemci stižu do novog vođstva, ispustili smo +6. Dva bacanja Šredera, pa onda nesportska za Jelovca i Nemci postižu 6 poena iz takoreći jednog napada.

Denis Šreder i Vasilije Micić u duelu
Denis Šreder i Vasilije Micić u duelu foto: Starsport©

38. minut - To je ono što nam je potrebno! Stevan Jelovac hladan kao špricer ubacuje trojku za 78:75, a onda Todorović krade loptu i postiže koš za 81:75.

36. minut - Evo je konačno trojka za nas. Serija 5:0, pogodio je Dejan Todorović za izjednačenje 73:73.

Dragan Milosavljević je postigao neke važne poene za nas
Dragan Milosavljević je postigao neke važne poene za nas foto: Starsport©

34. minut - Dve uzastopne trojke Klebera za preokret i vođstvo Nemaca 66:64.

30. minut - I ponovo nam Bencing ubacuje trojku u poslednjim sekundama četvrtine. Odlazi se na pauzu sa rezultatom 60:56.

Vasilije Micić ima problema sa šutem za tri poena
Vasilije Micić ima problema sa šutem za tri poena foto: Starsport©

29. minut - To je ono što nam je trebalo u ovim trenucima. Milosavljević pogađa novu trojku i odlična igra Milutinova u odbrani za odbijanje naleta Nemaca. Trenutni rezultat 58:51.

24. minut - Nastavlja se vrhunska igra Bobana Marjanović, već ima 15 poena i on je taj koji nam čuva prednost u ovim trenucima.

Dominacija Bobana Marjanovića u ovim momentima
Dominacija Bobana Marjanovića u ovim momentima foto: Starsport©

20. minut - I šteta sada, u poslednjim sekundama poluvremena smo primili trojku tako da imamo samo prednost od 6 poena, 41:35.

18. minut - Sada su nam se primakli Nemci jer smo imali "praznog hoda" u igri od izlaska Marjanovića, ali posle nesportske greške nad Milutinovim imamo priliku da ponovo povećamo prednost. Sada imamo prednost 41:32.

Boban Marjanović u akciji pod košem
Boban Marjanović u akciji pod košem foto: Starsport©

15. minut - Koristi Srbija to što je Šreder na klupi i što Boban Marjanović ima prednost u odnosu na svoje rivale, te smo prvi put u vođstvu. Naš NBA centar je već dvocifren sa 11 poena.

Boban Marjanović je nezaustavljiv za Nemce
Boban Marjanović je nezaustavljiv za Nemce foto: Starsport©

Valja pohvaliti i odličnu odbranu koju su u ovom periodu odigrali Jelovac i Dobrić.

10. minut - Kraj prve četvrtine koja je pripala našoj reprezentaciji 23:21. U našem timu za sada najefikasniji Jelovac sa 7 i Marjanović sa 5 poena, dok su kod Nemaca Šreder i Bencing ubacili po 5.

Stevan Jelovac je trenutno naš najefikasniji igrač sa 7 poena
Stevan Jelovac je trenutno naš najefikasniji igrač sa 7 poena foto: Starsport©

8. minut - Nastavljaju Nemci predvođeni Šrederom da ubacuju za tri poena, dok mi imamo malo problema sa realizacijom u napadu.

5. minut - Utakmice, Nemci su pogodili već tri trojke i to je ono što nije dobro. Ipak, mi i dalje čuvamo prednost 14:13.

Dejan Todorović u akciji pod košem Nemačke
Dejan Todorović u akciji pod košem Nemačke foto: Starsport©

3. minut - Dobro otvaranje naših, vodimo 7:2 i uz to Nemci sve naše napade do sada maltene su prekidali faulovima.

19.55 - U publici su i neki reprezentativci koji nisu bili u prilici da se odazovu selektoru za ovu akciju, kao što su Nikola Jokić i Stefan Birčević.