Vela i Čičarito voze Meksiko kroz Rusiju! (FOTO)

svetsko prvenstvo, 2018.

Objavljeno: 19:08h

Fudbaleri Meksika savladali su Južnu Koreju rezultatom 2:1 u meču drugog kola Mundijala u Rusiji.

Poveli su preko Karlosa Vele sa bele tačke u 26. minutu posle jedanaesterca koji je sasvim opravdano dosudio srpski arbitar Milorad Mažić.

Na poluvreme se otišlo sa 1:0, ali Meksiko je mogao da povisi prednost pošto su imali dosta dobrih prilika za gol.

U 66. minutu Čičarito je povisio prednost na 2:0 posle traljavog udarca iz šesnaesterca, koji se nekako našao u mreži. Dva minuta kasnije u igru je ušao Rafael Markez kapiten ove reprezentacije i fudbaler koji nastupa na svom petom Mundijalu.

Koreja je u poslednjim trenucima meča smanjila na 2:1 sjajnim golom Sona sa oko 20 metara, ali nisu mogli ništa više od toga.

Do kraja nije bilo golova, a ovom pobedom Meksiko je vrlo verovatno u osmini finala, dok Južna Koreja ostaje bez šansi za prolaz u drugu fazu.

U poslednjem kolu u sredu se sastaju Meksiko i Švedska, odnosno Nemačka i Južna Koreja.