OBRATITE PAŽNJU
KUPOVINA POLOVNE ODEĆE IZAZIVA OZBILJNE PROBLEME: Bićete u "pravom sosu" posle ovog
Ponekad ćete "ubosti" nešto kvalitetno, ali takva odeća sa sobom nosi i određene rizike
U skladu sa važećim zakonima, polovna odeća koja se isporučuje u prodavnicu polovnih mora imati dokumente koji potvrđuju dezinfekciju i dezinfekciju. Pre svega, dokument treba da ima jasan pečat ustanove koja sprovodi tretman, kao i način i temperaturu procesa.
Upravo taj postupak utiče na karakterističan, neprijatan miris u prodavnicama polovne odeće. Ovaj tretman se izvodi uz upotrebu jakih hemikalija i iako je namenjen zaštiti odeće i kupaca, može dovesti do teške alergijske reakcije. Osobe sa osetljivom kožom i roditelji male dece treba da budu posebno oprezni.
Polovna odeća - kako očistiti?
Čak i ako nemamo problema sa kožom. Pre oblačenja svaki komad odeće kupljen u prodavnici polovnih treba dobro oprati. Osnova je pranje veša u veš mašini uz dodatak deterdženata i omekšivača. Ako, pak, postoji neprijatan miris hemikalija na odeći, za uklanjanje se mogu koristiti osnovni prehrambeni proizvodi poput sode.
Šta treba izbegavati
S druge strane, ne treba kupovati odeću ili predmete u maloprodajnim objektima koji su u bliskom kontaktu sa izlučevinama ljudskog tela. Kao što su kupaći kostimi, peškiri, posteljina i jorgani. U ovom slučaju, proces čišćenja ne garantuje higijenski status kupljenog proizvoda. Posebno opasne mogu biti i cipele sa kojima se možemo zaraziti atletskom nogom, kao i kape.
Takođe, ako niste znali kako da vam odeća izgleda kao nova, pogledajte ovaj trik.
Grubu garderobu možete osvežiti jednim sastojkom koji ne košta puno, a nećete je hemijski oštetiti.
Evo jednog trika uz pomoć kojih će odeća, nakon pranja, biti kao nova.
Za početak je bitno da odvojite tamnu od svetle odeće i obrnuto, kao i odeću različitog materijala. Kada su u pitanju rasferšlusi, naglašava jako je bitno da ih zatvorite, a kada je reč o dugmićima važno je da budu otkopčani.
Tokom pranja odeće u boji bilo bi dobro da koristite program sa hladnom vodom, kako boja ne bi bledela. Koristite, takođe, nežni deterdžent i to onaj u tečnom obliku – prašak može da bude grub za neke materijale.
Tajna je u „tajnom sastojku“ koji se stavlja u mašinu – ulje eukaliptusa. Dodajte nekoliko kapi ako želite da se režite sitne prašine.
(Espreso)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!