KAJGANI DODAJTE MLEKO, U VODU IDE SO: Ove mitove o HRANI pod hitno ZABORAVITE, mogu biti i OPASNI
Ilustracija, Foto: Print Screen Youtube

ZANEMARITE IH

KAJGANI DODAJTE MLEKO, U VODU IDE SO: Ove mitove o HRANI pod hitno ZABORAVITE, mogu biti i OPASNI

Mogao bi to biti pravi put do otrovanja hranom, ali samo ako se pogrešno radi

Objavljeno:

Toliko je mitova o hrani da ih sve nikako ne možemo nabrojati, ali kako mogu biti opasni, a svakako nepotrebni, neke postupke treba izbegavati. Evo o čemu se radi

1. ZAČINI SE MOGU DODATI JELU U BILO KOJOJ FAZI

Većinu začina je potrebno malo popržiti na početku kuvanja kako bi pustili aromu, izuzetak je garam masala – začin koji se dodaje na kraju kuvanja jer pojačava ukus jelu.

2. CHERRY PARADAJZ MORA U FRIŽIDER

On je poseban i po tome što ga nije potrebno stavljati u frižider jer će i tekstura i ukus biti promenjeni i to ne na bolje. Umesto toga, čuvajte ih na tamnoj površini, a jednom kada primetite da im ističe rok trajanja, morate ih pojesti u roku 4 dana. Kako biste ubrzali sazrevanje, stavite ih u papirnatu vrećicu s bananama ili jabukom koji će ubrzati proces.

3. KAJGANA SE PRIPREMA S MLEKOM

Za savršenu kajganu ne trebate ništa više osim uobičajenih začina i malo maslaca. Ako dodate tečnost poput mleka ili umaka, ukus će biti blaži i jaja vodenasta, pa nećete uživati u poznatoj vazdušnoj teksturi.

4. AKO DODATE SOLI VODI ONA ĆE BRŽE PROKUVATI

Ništa drugo nećete postići osim što ćete vodi dodati ukusa, ona sigurno neće pre prokuvati. Stvar je jednostavna, slana voda se može puno više zagrejati od neslane vode ali joj isto tako je potrebno više vremena da bi postigla temperaturu koju želite.

5. KROMPIR STAVITE U SLANU KLJUČALU VODU

Možda se čini da ćete tako uštedeti vreme, ali dobro je znati da će ključala voda kuvati dobro vanjski sloj krompira dok će on biti sirov u sredini. Kako bi se krompir ravnomerno skuvao stavite ga u posoljenu vodu ali koja je hladna i tek tada upalite vatru.

6. UVEK GULITE KROMPIR

Ako niste znali kora krompira je odličan izvor nutrijenata i vlakana a kora krompira može dodati teksturi i boji, pa je malo razloga da je gulite. Valja ju oprati pre korištenja i maknuti oštećene delove. Naravno, uvek birajte organski uzgojen krompir.

7. PEČENO MESO SE MORA STALNO OKRETATI

Ovo je nešto što svi radimo… No, istina je da stalnim diranjem mesa sprečavamo da se stvori ona fina hrskava kožica i da meso poprimi lepu smeđu boju. Isto tako uticaćete i na ukus. Dakle dovoljno je jednom ili dva puta okrenuti meso dok se peče.

8. KUVANJE GLJIVA JE OSETLJIV POSAO

Postići savršenu teksturu gljiva nije tako lako kako se čini. Ako ih na tavi stavite previše ili ne koristite odgovarajuće masnoće, one će postati sluzave i gumaste. Zagrejte maslinovo ulje ili maslac na jakoj vatri, stavite malo gljiva na tavu i povremeno ih okrenite. Tako će one biti ukusne ali i savršene teksture.

9. ULJE U VODI SPREČAVA LEPLJENE TESTENINE

Testenini nije potrebna velika količina ulja u vodi kako se ne bi lepila. Ulje sprečava umak da se lepo poveže s testeninom, a ako predugo kuvate, testenina će biti mekana i lepljiva. Koristite veliku posudu s puno vode i soli, ulje vam nije potrebno.

10. NIJE SIGURNO PODGREVATI RIŽU

Mogao bi to biti pravi put do otrovanja hranom, ali samo ako se pogrešno radi. Kuvana riža se mora brzo ohladiti, spremiti pokrivena u frižider na najviše jedan dan, a onda se mora podgrejati na visokog temperaturi. Rižu nikada ne podgrevajte više nego jednom.

11. BILO KOJI NOŽ JE DOBAR

Ako znate čemu koji nož služi, olakšaćete sebi život. Nož za hleb savršeno reže cherry paradajz i jagode, mali nožić je dobar za skidanje kore ili micanje košpica. Široki veliki nož je dobar za rezanje i seckanje od mesa do povrća, a nož za meso je najbolje koristiti upravo u te svrhe.

(Espreso/ Ordinacija)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.