Kup Radivoja Koraća 2022., Foto: Starsport©

Kup Radivoja Koraća, finale

ZVEZDINA ODBRAMBENA KLINIKA: Crveno-beli RAZBILI Partizan i drugi put zaredom uzeli 'Žućkovu levicu'!

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 20.02.2022. 22:57h > 12:58h

Košarkaši Crvene zvezde su osvajači Kupa Radivoja Koraća za 2022. godinu jer su u finalu bili bolji od Partizana sa 85:68 .

Crveno-beli su posle uvodna dva minuta gde nismo videli poene, napravili seriju 10:0 i tako zadali prvi udarac u ovom finalu. Partizan je uspeo da priđe Zvezdi na -2 13:11, ali to je bilo sve što smo videli od košarkaša Partizana u ovom poluvreme.

Zvezda je tokom druge četvrtine svoju prednost sve više povećavala, prednjačili su Holins i Marković koji su pogodili sve svoje šuteve iz daljine. Crveno-beli su sem toga igrali i bolje u odbrani i dominirali u svakom parametru. Najveća prednost je u jednom trenutku iznosila i ćak 24 razlike dok se na poluvreme otišlo sa prednosti Zvezde od 21 razlike 49:28.

Drugo poluvreme je doneo malo niži ritam utakmice koji je i više odgovarao Zvezdi, Partizan je uspeo da malo spusti razlku, ali nedovoljno da se ozbiljno zapreti rivalu.

Četvrta nije donela ništa novo, razlika je bila konstantno oko 20, u jednom trenutku je bilo -16, ali to je sve od Partizana na ovom meču. Zvezda je bila bolja i zasluženo uzela 11. put Kup Radivoja Koraća.

Kod ekipe Partizana najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 19 poena, Panter je imao 14, dok je Dalas Mur upisao 11.

U redovima Crvene zvezde, Kalinić je imao 18 poena, Holins 15, a Volters 14.

IV ČETVRTINA

40. minut - Ništa vredno pomena se nije desilo u ovom minutu, samo možemo da napišemo da je Zvezda bila bolja i uzela drugi put zaredom trogej Kupa Radivoja Koraća.

38. minut - NIje bilo poena Pantera, dobra odbrana Zvezde.

37. minut - Lesor je ponovo bio precizan sa linije penala, potom je bio precizan i za dva, Partizan je spustio razliku na -16. 65:81

36. minut - Trojke na obe strane, prvo je pogodio Kalinić, a onda je odgovorio Kevin Panter. 61:81

35. minut - Još posle prve četvrtine je poene upisao Kevin Panter, posle je fauliran Davidovac za slobodna bacanja.55:75

34. minut - Matijas Lesor je postao najefikasniji akter kod Partizana, upisao je nove poene na meču. 53:72

33. minut - Četiri poena zaredom Avramovića, Partizan je uspeo malo da smanji razliku. 51:69

32. minut - Aleksa Avramović je izbudio dva slobodna bacanja, sa linije penala je bio precizan oba puta. 49:69

31. minut - Dobrić je pogodio za dva na drugoj strani nova izgubljena lopta za Partizan koji je u sve težoj poziciji. 46:69

III ČETVRTINA

30. minut - Trojka sa velike udaljenosti Stefana Markovića, na drugoj strani je Ledej bio precizan sa linije penala. 45:65, Iskućen je Radonjić posle druge tehničke na utakmici.

28. minut - Bez poena na obe strane, Zvezda obara ritam utakmice.

27. minut - Nove poene je upisao Ledej, posle je loptu izgubio Branko Lazić da bi onda bio fauliran Matijas Lesor, koji je pogodio jedno od dva bacanja. 43:60

26. minut - Tehničku je dobio Željko Obradović, posle je Koprivica dobio četvrtu ličnu grešku. Partizan ne koristi loše momente Zvezde da se dodatno približi. 42:60

25. minut - Marković je promašio svoju prvi trojku, potom je korake napravio Koprivica.

24. minut - Zakucava Ledej, smanjena je prednost Zvezde, tajm aut je zatražio Dejan Radonjić. 40:57

23. minut - Kuruc je upisao novu trojku, ali je na drugoj strani napravio faul za tri, i time poslao Holinsa na linije penala sa koje je bio precizan sva tri puta. 38:57

22. minut - Pogađa Mur za dva, ali problem za Partizan su tri lične greške Kevina Pantera. Holins pogađa dugu dvojku. 32:53

21. minut - Volters pogodio uz faul Lesora, pre toga je loptu izgubio Mur. 28:51

II ČETVRTINA

20. minut - Kuzmić je poentirao uz faul, na drugoj strani je Zek Ledej bio precizan sa linije penala.

19. minut - Posle poena sa linije slobodnih bacanja Nikole Ivanovića, Zvezda je stigla do 20 razilke, to je smanjio Ledej poenima sa linije penala. 26:44

18. minut - Kuruc posle koša na jednoj strani, napravio je svoj drugi faul, psole koga je Kalinić pogodio jedno bacanje. 24:42

17. minut - Faul Lesora nad Kalinićem pri šutu za tri, a bek Zvezde je pogodio sva tri. 22:41

16. minut - Nova izgubljena lopta za Partizan, pogodio je na drugoj strani Kuzmić, Zvezda ima veliku prednost. 22:38

14. minut - Sjajan potez Davidovca koji je posle niza dobrih rola, flouterom pogodio za dva. Marković pogodio novu trojku, potom položio za dva. 20:36

13. minut - Lepo se snašao Mur koji je pogodio uz faul, za Zvezdu je bio precizan Holins, koji je najbolji u crveno-belom dresu. 20:29

12. minut - Zakucavanje Ledeja, potom nove poene za Partizan je upisao Lesor jer je pogodio uz faul. 17:27

11. minut - Posle skoka u napadu Dobrića, novu trojku je pogodio Holins, Lesor gubi loptu, a onda Dobrić polaže loptu u koš. 13:27

I ČETVRTINA

10. minut - Lep potez Mitrovića, potom zakucava Lesor. 13:20

9. minut - Marković pogodio za dva, na drugoj strani je sviran faul u napadu Kevinu Panteru. 11:15

8. minut - Dobar potez Rodiona Kuruca, koji posle rolinga pogađa za dva, tajm aut na drugoj strani. 10:13

7. minut - Evo ga Panter, trojka beka crno-belih, smanjena je prednost Zvezde . Ali brzo istom merom odgovara Kalinić. 8:13

6. minut - Prve poene za Partizan postiže Dalas Mur. Kalinić nije pogodio za tri, Koprivica dobro zagradio u skoku. 2:10

5. minut - Ništa ne može Partizan u napadu, trojka Kalinića na koju se nadovazao peoni Holinsa. Tajm aut Obradovića. 0:10

4. minut - Sada je za tri pogodio Volters, Zvezda ima prednost na startu meča, 0:5

3. minut - Volters upisuje prve poene na meču, posle kontre, loptu je položio u koš. 0:2

2. minut - Promašaju za tri, Holinsa i Kuruca.

1. minut - Prvi napadi i jednih i drugih se nisu završili poenima. Prvo je Volters napravio faul u napadu, da bi posle Ledej promašio za dva.

Sve je spremno za veliko finale Kupa Radivoja Koraća. Favoriti su opravdali očekivanja ui u borbi za trofej "Žućkove levice" od 21 čas u SC 'Čair' u Nišu boriće se večiti rivali, Crvena zvezda i Partizan.

Crveno-beli se nadaju odbrani trofeja na koje su navikli sa trenerom Dejanom Radonjićem, a crno-beli nadaju povratku na isti put predvođeni Željkom Obradovićem.

Zvezda je do finala došla komotnim pobedama nad Radničkim i Megom, dok je Partizan u četvrtfinalu pregazio zemunski Borac a u polufinalu, posle malo mučenja, FMP.

Sudijsku trojku će činiti Miloje Jovčić, Aleksandar Glišić i Marko Juras. Juras je danas popodne zamenio Uroša Obrkneževića koji finale propušta zbog povišene temperature.

Pre početka velikog finala intonirana je himna Republike Srbije.