bundesliga 19. kolo

RAPSODIJA DORTMUNDA NA SVOM TERENU: Sa pet komada u mreži su ispratili Frajburg, sada su na tri boda od Bajerna!

Objavljeno: 14.01.2022. 23:31h

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivom pobedom nad Frajburgom rezultatom 5:1 (3:0) otvorili su 19. kolo nemačke Bundeslige.

Time su "milioneri" prišli na samo tri boda zaostatka u odnosu na Bajern iz Minhena, koji ima utakmicu manje i odigraće je u subotu od 15.30 protiv Kelna u gostima.

Dortmund je nastavio tamo gde je stao u poslednjih 10-ak minuta meča protiv Ajntrahta kada je dao tri gola za preokret od 2:0.

Niz je nastavio Toma Menije sa dva gola, i to oba glavom, u uvodnih pola sata. Tačnije, u 14. i 29. minutu.

Potom je Erling Haland u nadoknadi prvog dela doneo nedostižnih 3:0, a tu prednost nije ugrozio ni utešni gol Demirovića u 61. minutu.

Haland je do svog drugog gola došao u 75. minutu, da bi konačnih 5:1 postavio Dahud četiri minuta pre kraja susreta.