SERIJA A

Sergej sa KAPITENSKOM TRAKOM vodio Lacio do pobede!

Ekipa Lacija je uspela da slavi na svom terenu protiv Đenove u okviru prvog meča 18. kola Serije A, rezultat na kraju je bio 3:1 u korist domaćeg tima.

Objavljeno: 17.12.2021. 20:30h

Ovom pobedom su stigli do 28. boda i tako se izjednačili sa Romom i Juventusom na šestoj poziciji.

Sa druge strane, Đenova ima veliki problem, i dalje su u zoni ispadanja sa samo deset osvojenih bodova.

Sergej Milinković-Savić je bio kapiten Lacija u odsustvu Ćira Imobilea, predvodio je svoj tim na terenu do nove pobede u Seriji A i nastavka borbe za izlazak u Evropu.

Ekipa Andreja Ševčenka je kapitulirala u 36. minutu utakmice, tada je Pedro nakon asistencije Filipea Andersona dobro reagovao i pogodio mrežu gostiju, a u nastavku još dva gola Lacija kojima je sve rešeno.

Prvo je u 75. minutu Aćerbi pogodionakon asistencije Alberta, da bi u 81. sve rešio Zakanji.

Melegoni je bio jedini strelac za Đenovu kada su se domaći već opustili, pogodio je u 86. minutu utakmice.