superliga srbije, 15. kolo

ZVEZDA SE VRATILA U ŠAMPIONSKI RITAM: Ivanić , Pavkov i povratnik Katai SRUŠILI Radnički na "čika Dači"!

Partizan svoj meč igra kasnije večeras (18.30) protiv Čukaričkog

Objavljeno: 31.10.2021. 15:23h > 15:32h

Crvena zvezda je zabeležila ubedljivu pobedu (3:0) na gostovanju Radničkom iz Kragujevca u okviru 15. kola Superlige Srbije.

U tim Dejana Stankovića su se vratili Aleksandar Katai (odigrao 59 minuta) i Milan Pavkov, i to odličnim nastupima, što je sigurno vrlo značajno za Beograđane pred duel sa Mitjilendom u Ligi Evrope.

Poveli su crveno-beli u 18. minutu preko Mirka Ivanića, koji je odlično šutirao sa oko 18 metara posle duplog pasa sa Pavkovom.

Napadač Zvezde je duplirao prednost u nadoknadi prvog poluvremena, odličnim trzajem glavom na centaršut Rodića.

Katai je u 49. minutu otklonio sve dileme preciznim udarcem po zemlji, uz desnu stativu Vukića.

Meč je imao lošu uvertiru jer je na ulicama Kragujevca došlo do obračuna navijača dva kluba, ali i sa policijom.

Zvezda sada ima 35 bodova iz 14 utakmica, pet manje od lidera Partizana. Radnički je 12. sa 14 bodova iz isto toliko odigranih mečeva.