Austrijska policija, ilustracija, Foto: ERWIN SCHERIAU / AFP / Profimedia

STRAVIČNE VESTI

INŽENJER DANIJEL (37) NOŽEM UBIO ĆERKICU (8): Horor u Štajerskoj: U policiji priznao sve, GOVORIO I O MOTIVU! UŽAS

Priznao je da je napao svoju osmogodišnju ćerku i naneo joj višestruke ubodne i posekotinske rane

Objavljeno: 19.08.2026. 18:01h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Austrijanci su i dalje u šoku nakon vesti o stravičnom zločinu u Kumbergu u austrijskoj pokrajini Štajerskoj , gde je 37-godišnji muškarac, Danijel N., osumnjičen da je u ponedeljak uveče nožem ubio svoju osmogodišnju ćerku u njihovoj porodičnoj kući.

Devojčica je sa teškim povredama prebačena u Univerzitetsku bolnicu u Gracu, ali lekari nisu uspeli da je spasu. Preminula je ubrzo nakon dolaska u bolnicu.

Policija je potom uhapsila oca, koji se povredio, i nakon ukazane medicinske pomoći prebačen je u policijski pritvor. Istražitelji iz Štajerske pokrajinske kancelarije za krivične istrage izvestili su u sredu ujutru, nakon ispitivanja 37-godišnjaka, da je osumnjičeni, koji se nalazi u policijskoj stanici Jakomini u Gracu, "u potpunosti priznao" zločin.

foto: ERWIN SCHERIAU / AFP / Profimedia

Priznao je da je napao svoju osmogodišnju ćerku i naneo joj višestruke ubodne i posekotinske rane.

Danijel N. je potom istražiteljima ispričao o događajima, odnosno užasu i jezi, u ponedeljak uveče u porodičnoj kući, i dao motiv zašto je ubio svoju osmogodišnju ćerku.

Prema policijskom saopštenju, 37-godišnjak je izjavio da je nameravao da izvrši samoubistvo i "povede svoju osmogodišnju ćerku sa sobom" zbog svađe sa suprugom.

Njegova supruga je navodno želela da ga ostavi. Prema izveštajima, 37-godišnjak, koji je prema izveštajima medija po zanimanju inženjer i građevinski izvođač radova, navodno je oko ponoći ušao u dečiju sobu i smrtno povredio svoju usnulu osmogodišnju ćerku kuhinjskim nožem u snu.

Bonus video

(Espreso/Blic)