Vatrogasci/Ilustracija, Foto: RINA

jezivo

Muškarac stradao u požaru kod Smedereva, mladić zadobio opekotine pomažući mu: Oglasilo se tužilaštvo sa detaljima

Na licu mesta obavljen je uviđaj radi utvrđivanja uzroka požara

Objavljeno: 18.08.2026. 11:26h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

U smederevskom naselju Plavinac juče popodne dogodila se tragedija kada je u požaru na otvorenom život izgubio sedamdesetogodišnji muškarac. Tokom dramatičnog spasavanja, lakše opekotine zadobio je mladić koji je nesebično uleteo u vatru kako bi izvukao nesrećnog čoveka.

Oglasilo se tužilaštvo

Povodom požara do koga je došlo u popodnevnim časovima dana 17. avgusta 2026. godine u Smederevu, u naselju Plavinac, na otvorenom prostoru, koji je zahvatio površinu od oko 50 ari sitnog rastinja i suve trave, a u kojem je smrtno stradao M.J. iz Smedereva (1956. godište), Više javno tužilaštvo u Smederevu, u saradnji sa nadležnom policijskom upravom i Odeljenjem za vanredne situacije, preduzima sve neophodne radnje u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti ovog događaja.

Požarfoto: Uros Arsic / AFP / Profimedia

Na licu mesta obavljen je uviđaj radi utvrđivanja uzroka požara, a po nalogu dežurnog javnog tužioca izvršena je obdukcija preminulog. U toku je prikupljanje i analiza svih relevantnih dokaza i podataka, nakon čega će biti doneta odluka o daljem postupanju.

Bonus video:

(Espreso/Mondo/Mila Matović)