Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport.rs

plzenj

Trener Viktorije pecnuo Crvenu zvezdu pred dolazak na Marakanu!

Pogledao je oba meča proitiv Hapoela

Objavljeno: 16.08.2026. 18:33h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Trener Viktorije iz Plzenja Martin Hiski izneo je utiske nakon prve pobede svog tima u novoj sezoni češkog prvenstva, ali se dotakao i Crvene zvezde.

Viktorija je u četvrtom kolu savladala Zlin rezultatom 3:2, čime je konačno stigla do prvog trijumfa u šampionatu.

Česi sada mogu mirnije da se pripremaju za duel sa Crvenom zvezdom, a Hiski je istakao da je njegovom timu bilo potrebno i malo "prljavijeg" fudbala kako bi došao do važna tri boda.

- Ovo je ogromno ohrabrenje za nas, iako sam na kraju video zabrinutost kod igrača oko same pobede. Bili smo bolji tokom celog meča i stvorili više šansi od Zlina. Hrošovski i Suare su u drugom poluvremenu imali pozicije da odvedu meč na tri gola razlike i mirno privedemo utakmicu kraju, ali smo na kraju sve sami zakomplikovali. Najvažnija su tri boda, odmah sam rekao momcima u svlačionici da uživaju jer smo pobedu dugo čekali.

Strateg Viktorije potom se osvrnuo i na Crvenu zvezdu, koju je imao priliku da analizira u dvomeču sa Hapoel Ber Ševom.

- Gledao sam obe utakmice. Moram reći da je u tom dvomeču bolji tim prošao dalje, ali to nipošto ne znači da Crvena zvezda nema ogromnu snagu. Reč je o šampionu Srbije i istorijski veoma uspešnom klubu koji je navikao na uspehe. U međuvremenu je kod njih došlo i do promene trenera, tako da nas bez sumnje čekaju izuzetno teški i neprijatni dueli.

Crvena zvezda i Viktorija Plzenj sastaće se u četvrtak u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Bonus video:

(Espreso/B92/Preneo: A.K.)