Foto: Jozsef Soos Alamy Profimedia

neverovatno

Horor odmah posle poletanja: Grom udario avion sa putnicima, pilot morao hitno da reaguje!

Avion kompanije Jurovings Erbas A320, na putu za Beč, udario je grom ubrzo nakon poletanja iz Štutgarta

Objavljeno: 31.07.2026. 18:25h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Avion kompanije Jurovings Erbas A320, na putu za Beč, udario je grom ubrzo nakon poletanja iz Štutgarta, a letelica, u kojoj je bilo 106 putnika, potom se vratila u Štutgart iz predostrožnosti, saopštila je ta avio-kompanija.

Prema navodima kompanije Jurovings, incident se dogodio protekle noći, a avion je sleteo na aerodrom u Štutgartu oko 40 minuta nakon poletanja, prenosi "Bild".

Jurovings je naglasio da bezbednost leta ni u jednom trenutku nije bila ugrožena, ali da su avion nakon sletanja tehničari temeljno pregledali, a putnici su prebačeni na druge letove.

Udari groma u avione su retki, ali se smatraju rizikom na koji se računa u avijaciji i moderni komercijalni avioni su projektovani da generalno izdrže takve udare bez štete po putnike i posadu.

Bonus video:

Espreso/blic/TM