penzija, ne i odmor
Osvajač titule sa Partizanom objavio kraj karijere, ali ostaje u "drugoj kući" (Foto)
U našem fudbalu ga pamtimo i kao deo generacije niškog Radničkog koja je bila vicešampion Srbije
Petar Grbić (37), doskorašnji kapiten podgoričke Budućnosti objavio je da je završio igračku karijeru.
U finišu šampionata Crne Gore bio je u ulozi pomoćnika Srđanu Radonjiću na klupi "plavih", a poslednju utakmicu odigrao je u novembru 2025. godine.
Osvajač Superlige Srbije sa Partizanom i vicešampion zemlje sa niškim Radničkim objavio je odlazak u penziju.
U narednom periodu biće zvanični pomoćnik u stručnom štabu trenera Srđana Radonjića u podgoričkoj Budućnosti.
- Sada ostajem tu. Neću više trčati kao igrač, neču više čekati loptu, neću više podizati ruku posle gola, ali ću biti pored terena, uz Srđu, uz ekipu, uz mlade momke koji tek treba da shvate da Budućnost nije samo dres koji zadužiš, nego odgovornost koju nosiš i kada ga skineš. lz Budućnosti ne odlazim. Samo menjam mesto sa kojeg je čuvam. Kopačke idu sa strane, ali ostaje stadion pod Goricom, ostaje plavo-belo, ostaje dečak sa slike, ostaje moja Podgorica. Zbogom se govori kad čovek odlazi negde gde ga više nema. Ja ostajem ovde, u svojoj kući, sa istim grbom, istim inatom i istom ljubavlju, dovoljno blizu da čujem huk tribine, dovoljno blizu da osetim miris trave i dovoljno blizu da znam da će, ako me ikad porežu, opet poteći plavo-belo - napisao je Grbić.
Bonus video:
(Espreso/Espreso sport)