tuga
Kris Evert ponovo teško bolesna
Podrška za legendu
Bivša američka teniserka Kris Evert kaže da se njen "neumoljivi" rak vratio po treći put.
Legendarna teniserka (71) je prvi put za rak jajnika saznala u decembru 2021. godine.
Evert, osvajačica 18 Grend slem titula, saopštila je loše vesti.
- Oduvek sam verovala u otvorenost i iskrenost u vezi sa svojim zdravstvenim putovanjem. Prošlog vikenda, nakon što sam se podvrgla skeneru, saznala sam da mi se rak jajnika vratio. Već sam podvrgnuta operaciji kao prvom koraku u oporavku, a hemoterapiju ću početi u narednim danima - saopštila je Evert.
Zbog lečenja Evert neće biti na Vimbldonu i generalno će u narednih nekoliko meseci biti van posla.
Samo su Serena Vilijams (23) i Štefi Graf (22) osvojile više Grend slem titula u Open eri od Evert.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)