Foto: Printscreen/ Facebook/ Župnija Sv. Jožefa Delavca Rače

TEŠKE VESTI

Sveštenik umro tokom služenja mise, UJELA GA OSA! Tuga u komšiluku, NIJE MU BILO SPASA!

Zahvalili su se svim vernicima koji su se molili i koji će nastaviti da se mole za preminulog sveštenika

Objavljeno: 24.06.2026. 10:04h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Slovenački sveštenik Robert Emeršič preminuo je od posledica uboda ose, potvrdila je Župa Svetog Josifa Radnika u Račama na svojoj Fejsbuk stranici.

U objavi su naveli da ga je osa ubola tokom služenja svete mise u Planici.

"U nedelju, 14. juna 2026. godine, poput groma iz vedra neba pogodila nas je vest da je naš župnik Robi preminuo zbog reakcije na ubod ose tokom svete mise u Planici. Odjednom smo se našli u potpuno novoj i veoma teškoj situaciji. Bilo je potrebno organizovati sve u vezi sa oproštajem, sahranom, molitvama i svetim misama u našim župama", napisali su.

Zahvalili su se svim vernicima koji su se molili i koji će nastaviti da se mole za preminulog sveštenika.

"Hvala svima koji su pomogli u organizaciji i održavanju oproštaja u župnim crkvama u Framu i Račama, kao i sahrane u Hočama. Hvala svim sveštenicima koji su učestvovali na svetoj misi u utorak u Račama, gde smo mogli da se oprostimo od njega. Upravo tamo gde je najviše voleo da bude za oltarom, služeći svetu misu koju je toliko voleo", naveli su.

Misu u Račama predvodio je biskup Janez Kozinc, dok je nadbiskup Alojz Cvikl služio misu zadušnicu i predvodio sahranu.

"Hvala molitvenim zajednicama, pevačima i muškarcima koji su uneli njegov kovčeg u obe crkve. Hvala svima koji su prisustvovali oproštaju u Framu, Račama i Hočama. Posebno zahvaljujemo Samu Repolusku na dirljivim oproštajnim rečima. Hvala Foto Brbre iz Slovenske Bistrice što je u veoma kratkom roku izradio uspomene i poklonio ih. Hvala cvećarki Mateji na prelepim cvetnim aranžmanima, kao i Pogrebnom preduzeću Maribor na dostojanstveno organizovanom poslednjem ispraćaju", navodi se u objavi.

Na kraju su zahvalili dekanu i župniku u Hočama, Alojzu Petriču, koji je pružio podršku dvema župama u teškim trenucima.

"Dekan se pobrinuo da budu služene sve već planirane svete mise u našim župama. Hvala svim sveštenicima koji pomažu u njihovom održavanju. Hvala svima, svakome pojedinačno, za svako dobro koje ste učinili i koje ćete tek učiniti za naše dve župe. Život u njima ide dalje, ali verovatno drugačije nego dok je Robi bio sa nama. Na svima nama je da se ujedinimo i potrudimo da naše župe funkcionišu još bolje, jer je to bila Robijeva želja. Dragi župniče Robi, počivaj u miru", zaključili su u objavi.

Bonus video:

(Espreso/ Telegraf/ Prenela: T.M.)