vreme slavlja
Vašington: "Bili smo odlučni u bitnim trenucima"; Lakić: "Izgledalo je baš super" (Video)
Amerikanac i Srbin zajedno izneli utiske
Duejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede nad Crvenom zvezdom i plasmana u finale ABA lige.
- Osećaj je odličan posle plasmana u finale i prilike da se borimo za još jedan trofej. Igrali smo pod pritiskom, ali smo bili jaki i odlučni u bitnim trenucima. Znali smo da igramo pred njihovim navijačima u drugačijem ambijentu, bila je utakmica sa dosta intenziteta, ali smo odradili dobar posao. Apsolutno sam ponosan na tim . Doveli smo sebe u poziciju da imamo priliku za novi trofej u ABA ligi, srećni smo međutim posao nije još završen - rekao je Vašington.
Da li ste u trenucima kada je Željko Obradović napustio klub i kada su bili teški porazi, jeste li očekivali ovakve rezultate?
- I prošle godine smo našli način da igramo dobru košarku na kraju sezone, kao i sada pa imamo šansu da ponovo osvojimo trofej - istakao je Vašington.
Sa strane je delovalo da ste rutinski dobili dve utakmice, kako je tebi izgledalo na terenu?
- Držali smo se tih naših obaveza koje smo imali, nismo hteli da padamo. Desilo se u prošloj utakmici da smo padali, mislim da smo se danas osećali onako moćno. Mislim da je to bilo najbitnije, da izvučemo taj maksimum timski, izlgedalo je baš super. Nisam ni znao, fokusirali smo se na utakmicu, drago mi je zbog toga. Imamo KLS sada moramo da se fokusiramo na to - počeo je Lakić.
Koliko je teško to što će finale ABA lige uslediti tek za 15 dana i da li ćete proslaviti pobedu u večitom derbiju.
- Jeste, ali opet znamo da je takva sezona, ne znamo svv u detalje. Trudimo sa da držimo fokus, samo na trening i utakmice. Proslavićemo, ako nas puste - zaključio je Lakić.
Bonus video:
(Espreso/Espreso sport)