FudBalski transferi
"Kada novinari počnu da pišu...": Elšnik progovorio na temu odlaska iz Zvezde
Ovog proleća se ponovo priča o interesovanju za reprezentativca Slovenije i nameri belgijskog Genta da ga kupi.
Nije tajna da će na leto biti dosta promena u igračkom kadru Crvene zvezde. Nekima ističu ugovori i neće biti produženi (Radonjić, Glazer…), neki nisu pokazali epitet pojačanja (Babika, Bađo...), dok drugima koji su zaslužni za dosadašnje uspehe valja izaći u susret i pustiti ih da naprave iskorak.
Među ovima poslednjima nalazi se i Timi Maks Elšnik. Neumorni vezista je prošlog leta bio pred odlaskom sa Marakane, ali nije realizovan transfer u Trabzon. Ovog proleća se ponovo priča o interesovanju za reprezentativca Slovenije i nameri belgijskog Genta da ga kupi.
Elšnik je otvoreno o toj temi govorio u intervjuu za Sport klub, uoči prijateljskih utakmica sa reprezentacijom Slovenije protiv Mađarske i Crne Gore.
„Prilično sam smiren. Sve je u rukama agenta, ali nemamo svakodnevni kontakt da mi napuni glavu. Čujem sve stvari, preko brata ili tašte, zovu me da vide da li je istina. Kada novinari počnu da pišu, misle da je istina i pitaju me da li ima nešto od toga. Potpuno me ne zanimaju te stvari, potpisao sam novi ugovor sa Zvezdom, srećan sam tamo, moja porodica i ja se osećamo dobro“, istakao je Elšnik.
Elšnik ima želju da zaigra u nekoj od najjačih evropskih liga, pa bi ponuda iz tog ranga mogla da promeni razmišljanje.
„Kao osoba, ambiciozan sam. Ako se ukaže prilika da napravim korak napred u karijeri, odmah bih išao na to, ali i klub ima mnogo toga da pita. Živi od prodaje igrača i rezultata u Evropi. Dakle, pitanje je koliko će novca biti potrebno klubu. Zvezda svake sezone ima veće ambicije, ali sam srećan što me navijači vole i što su zadovoljni kako igram.“
Ako Crvena zvezda uđe u avgustu u Ligu šampiona, čini se da je izvesno da bi Elšnik ostao.
„Definitivno će doći vreme kada ćemo se rastati, na kraju naših karijera ili ranije…Letnji prelazni rok će biti zanimljiv, ali i dalje deluje daleko. Prvo moramo da osvojimo dva trofeja, a onda ćemo videti kako dalje. Još uvek moramo da igramo evropske kvalifikacije, a između toga može mnogo toga da se desi. Ako konačno uspemo ponovo da uđemo u Ligu šampiona, onda se pitate da li se uopšte isplati ići bilo gde drugde ili biste želeli ponovo da doživite san koji se zove Liga šampiona.“
(Espreso/Sport klub)