Jovo nanovo: Blagojević, Foto: Starsport

FK Partizan

Blagojević traži princip i rad: Dužni smo da se svi preispitamo! Nemam čarobni štapić, ni dovoljno vremena

"Svestan sam da situacija nije laka. Možda je i teže nego kad sam dolazio. Ima svojih specifičnosti. Ne bih dolazio da nisam spreman za borbu", kaže trener Partizana

Objavljeno: 13.03.2026. 14:09h > 15:00h

Partizan je napravio krug sa trenerima i ponovo se vratio Srđanu Blagojeviću. Crno-beli sa novim-starim strategom kreću od TSC-a i nadaju se prekidu loših rezultata.

"Kao trener imam svoj identitet, principe, metodologiju rada. Svi smo mi dužni da se preispitujemo, bilo bi dobro da se analiziramo. Suština se kod mene neće menjati. Principi ostaju isti. Postoji iskustvo koje sam stekao. Poznajem klub, Teleoptik, imam bolju sliku o odlasku... Prolazite kroz zaključke, znate šta biste uradili drugačije. Već smo neke od tih stvari uradili drugačije", rekao je Blagojević.

Trener Partizana dodaje da je veliki hendikep odsustvo Jurčevića, Karabeljova i Miloševića.

“Pokazalo je vreme da je njihov izostanak osetan. Zadatak nam je da to neutrališemo. Na to utiču kadrovska rešenja, negde nemamo igrače tih karakteristika. Tražimo način da ove igrače iskoristimo, da promenimo detalje i zadržimo identitet. Imam želju da diktiramo dešavanja. Sa tim igračima smo to mogli, sada tražimo novi model", rekao je Blagojević i dodao:

"Nemam tremu, ničeg se ne bojim. Svestan sam da situacija nije laka. Možda je i teže nego kad sam dolazio. Ima svojih specifičnosti. Ne bih dolazio da nisam spreman za borbu. Najmirniji sam kad sve uradimo na treningu".

Blagojević kaže da su prošli kroz sve faze igre, svaki segment igre je bitan. Od građenja napada, preko defanzive, tranzicije...

“Podsećali smo igrače na principe. Radili smo i prekide. Želimo da dominiramo, da reagujemo. Hoćemo da diktiramo dešavanja na terenu", rekao je Blagojević i dodao:

"Znam da Partizan ne daje golove u drugom delu. Kada budemo definisali uzrok, tražićemo kako da ispravimo. Čarobni štapić ne postoji, potreban je rad i vreme. Nemamo toliko vremena".

Trener crno-belih ima sliku, ali se nada i tonu.

"Gledao sam poslednje utakmice. Jedno je kada ih gledate, drugo je kad radite na terenu. Moraćemo da osetimo na treningu kako ko funkcioniše. Obavljao sam razgovore sa igračima. Skučeni smo sa vremenom. Kad sklopimo sliku videćemo... Da li ćemo koristiti neke nove igrače? Verovatno hoćemo, ali ne možemo da izmislimo nešto bolje. Ekipa može da izađe iz krizne situacije. Radićemo na tome svaki dan", poručio je Blagojević.

(Espreso/Mondo)