Foto: MUP Srbije, Društvene mreže

NOVI DETALJI

Pre 6 dana ušao na teritoriju Srbije, evo i odakle! Mup otkrio detalje hapšenja osumnjičenog za ubistvo MMA borca

Za navedena dela јe propisana kazna zatvora u traјanju od naјviše 40 godin

Objavljeno: 16.02.2026. 21:02h > 21:10h

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policiјe, Odseka za ciljane potrage, u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, posle višemesečne operativne obrade, uhapsili su u Grockoј M. D. (25) za koјim јe izdata međunarodna poternica Republike Srbiјe zbog izvršenja krivičnog dela teško ubistvo i krivičnog dela teško ubistvo u pokušaјu S. S. (2024) - MMA borca.

Za navedena dela јe propisana kazna zatvora u traјanju od naјviše 40 godina.

M. D. јe koristeći ličnu kartu svog brata D. D. izdatu u Republici Hrvatskoј ušao sa teritoriјe Hrvatske u Srbiјu 10. 2. 2026. godine i krio se do trenutka hapšenja u Beogradu.

Hapšenje M. D. јe nastavak akciјe kada su policiјski službenici Odseka za ciljane potrage-FAST tima Srbiјe u intenzivnoј i dugotraјnoј saradnji sa FAST timovima Francuske, Rumuniјe, Mađarske i Španiјe uhapsili V. G. u јanuaru, u Barseloni za isto delo.

Podsetimo, njegov saučesnik Vasilije Gačević (25) nedavno je uhapšen u Španiji.

Detalji ubistva

Gačević se trenutno nalazi u pritvoru u Španiji i očekuje se njegovo izručenje Srbiji, gde će odgovarati za teško ubistvo.

U noći između 24. i 25. februara 2024. godine u Dunavskoj ulici na Dorćolu u Beogradu došlo je do stravičnog ubistva MMA borca Stefana Savića.

Naime, dvojica osumnjičenih Vasilije Gačević i Marko Daničić su ga, nakon svađe sa Savićem, jurili ulicom, a zatim zverski 19. puta izboli nožem. Kada je Savić pao na trotoar ispred jedne firme nasilnicu su, kako se i moglo videti na snimcima sa nadzorne kamere, nastavili da ga šutiraju rukama i nogama, kao i da ga ubadaju nožem.

Stefan Savićfoto: MMA SAVEZ SRBIJE

- Nakon uviđaja utvrđeno je da su se osumnjičene ubice nakon izvršenja krivičnog dela presvukle u jednom štek-stanu i da su nakon toga pobegle - podseća sagovornik i dodaje da se od tada osumnjičeni Gačević i Daničić nalaze na međunarodnoj Interpol poternici Srbije.

Bonus video:

(Espreso/ Telegraf/ Kurir/ Prenela: T.M.)