priveden
UHAPŠEN BIVŠI VODITELJ (59)! Oglasilo se Ministarstvo pravde
Abi Louel, Lemonova advokatica, potvrdila je da su ga federalni agenti priveli u četvrtak uveče u Los Anđelesu, gde je izveštavao sa dodele Gremi nagrada.
Uhapšen je bivši voditelj CNN-a Don Lemon, objavio je CB news.
Lemon je uživo prenosio demonstracije u crkvi protiv pastora za koga su demonstranti tvrdili da ima vodeću ulogu u američkoj imigracionoj i carinskoj službi.
Izvor upoznat sa situacijom kaže da je juče po ovom pitanju formirana velika porota. FBI i HSI su bili uključeni u hapšenje, kažu izvori.
Abi Louel, Lemonova advokatica, potvrdila je da su ga federalni agenti priveli u četvrtak uveče u Los Anđelesu, gde je izveštavao sa dodele Gremi nagrada.
"Don je novinar već 30 godina, a njegov ustavno zaštićen rad u Mineapolisu nije se razlikovao od onoga što je oduvek radio. Prvi amandman postoji da bi zaštitio novinare čija je uloga da osvetle istinu i da pozovu one na odgovornost. Nema važnijeg vremena za ljude poput Dona da rade ovaj posao", rekla je ona.
Lemon, bivši voditelj CNN-a, rekao je da je bio prisutan na demonstracijama kao novinar, a ne kao demonstrant.
"Samo fotografišem, nisam deo grupe... Ja sam novinar", rekao je on u snimku na Jutjubu.
Ipak, visoki zvaničnici Ministarstva pravde odmah su javno izjavili da će se Lemon suočiti sa optužbama. Lemon nije imao pravo da bude na privatnom posedu crkve, rekli su, i prekidanje crkvene službe je možda ometalo ustavna prava vernika da izražavaju svoju veru.
(Espreso/telegraf/prenela PV)