Foto: WILL OLIVER / UPI / Profimedia

retka politička izjava

Svet u šoku zbog Melanijine izjave! Prva dama gotovo nikad ne komentariše ovo, a sad razvezla jezik o ubistvu...

Komentarisala je ubistva u Mineapolisu, a potom uputila reči utehe Amerikancima koji se oporavljaju od posledica ogromne zimske oluje.

Objavljeno: 28.01.2026. 12:57h

Komentarisala je ubistva u Mineapolisu, a potom uputila reči utehe Amerikancima koji se oporavljaju od posledica ogromne zimske oluje.

Agenti američke Imigracijske i carinske službe (ICE) ubili su dvoje ljudi u Mineapolisu u razmaku od dve i po nedelje.

Krenuo je talas protesta, a napetosti u SAD vrlo su visoke. S obzirom na to, prva dama SAD Melanija Tramp dala je retku političku izjavu. Govoreći za Foks, pozvala je na nacionalno jedinstvo.

- Treba da se ujedinimo… Znam da je moj suprug, predsednik, juče imao odličan razgovor sa guvernerom [Timom Volcom] i gradonačelnikom [Jakobom Freijem], i oni zajedno rade na tome da situacija bude mirna i bez nereda. Protivim se nasilju, pa molim vas, ako protestujete, protestujte mirno - rekla je tokom ekskluzivnog intervjua.

Uz to, uputila je reči utehe Amerikancima koji se oporavljaju od posledica ogromne zimske oluje koja je pogodila nekoliko država.

- Duboko saosećam sa ljudima koji su pogođeni ovom olujom. Znam da savezna vlada intenzivno radi na pružanju pomoći svima kojima je potrebna. Kao Amerikanci, moramo da pomažemo jedni drugima i ujedinimo se u ovim teškim vremenima. Šaljem im svoju snagu i ljubav i mislim na njih - rekla je.

Prva dama u emisiji "Foks end Frends" promovisala je svoj film "Melanija“, uoči njegovog globalnog premijernog prikazivanja.

- Ova priča nikada pre nije ispričana, pa će publika videti mene – kako vodim svoj posao, svoju filantropiju, pripreme porodice za inauguraciju, a takođe i uspostavljanje Istočnog krila Bele kuće – kako sam sve to organizovala u samo 20 dana pre inauguracije - rekla je.

Bonus video:

Espreso/Nportal/TM