ISPLIVALO SVE!
EVO GDE JE MOĆNIK ZA KOG SE ŠUŠKALO DA JE PRAVI VLADAR UKRAJINE! Nakon skandala pričao da IDE NA FRONT, a sada...
Jermak je imenovan za šefa Kancelarije predsednika Ukrajine 11. februara 2020. godine, nakon smene njegovog prethodnika Andreja Bogdana
Bivši šef Kancelarije predsednika Ukrajine Andrij Jermak obnovio je licencu za obavljanje advokatske delatnosti, nekoliko meseci nakon što je napustio funkciju u kabinetu Volodimira Zelenskog, objavio je RBK-Ukrajina.
Jermak je podneo ostavku posle pretresa koje je sproveo Nacionalni antikorupcijski biro Ukrajine (NABU), objavio je RBK-Ukrajina.
Licenca za advokatsku delatnost obnovljena je na osnovu Jermakove lične izjave od 23. januara, prema podacima Nacionalne asocijacije advokata Ukrajine.
Njegova advokatska licenca bila je suspendovana od 20. februara 2020. godine, kada je preuzeo dužnost šefa Kancelarije ukrajinskog predsednika.
Jermak je upisan u Advokatsku komoru Kijeva, a advokatsko zvanje stekao je 1995. godine. On se zasad javno nije oglasio povodom obnove licence.
Detektivi NABU i Specijalnog antikorupcijskog tužilaštva (SAP) saopštili su 28. novembra 2025. godine da su izvršili pretrese kod tadašnjeg šefa Kancelarije predsednika, bez navođenja detalja istrage.
Pojedini mediji, uključujući britanski Fajnenšel tajms objavili su da bi pretresi mogli da budu povezani sa istragom pod nazivom "Midas", koja se odnosi na korupciju u ukrajinskom energetskom sektoru.
Nakon pretresa, Jermak je podneo ostavku i napustio kabinet predsednika Volodimira Zelenskog, a kasnije je u intervjuu za Njujork post izjavio da namerava da ode na front.
Direktor NABU Semen Krivonos izjavio je 15. januara da protiv Jermaka još nije podignuta optužnica, navodeći da istraga i dalje traje. On je odbacio tvrdnje o političkom pritisku na biro. O mestu boravka bivšeg zvaničnika nije želeo da govori, pozivajući se na tajnost istrage.
Jermak je imenovan za šefa Kancelarije predsednika Ukrajine 11. februara 2020. godine, nakon smene njegovog prethodnika Andreja Bogdana.
Bonus video:
(Espreso/ Agencije/ Prenela: T.M.)