Italijanska policija, Foto: Stefano Porta/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

hapšenje

Uhapšen jedan od NAJOPASNIJIH BEGUNACA! Pogledajte gde se krio ŠEF OZLOGLAŠENE MAFIJE, policija jedva otkrila štek!

Ćiro Andolfi se suočava se velikim optužbama za kriminal

Objavljeno: 24.12.2025. 16:14h

Italijanska policija uhapsila je dugo traženog šefa Kamore u Napulju nakon što ga je otkrila kako se krije u tajnoj sobi unutar stana.

Ćiro Andolfi, koji se nalazi na spisku 100 najopasnijih begunaca u zemlji Ministarstva unutrašnjih poslova, uhapšen je u stanu u napuljskom naselju Bara, saopštila je policija u sredu.

Četrdesetdevetogodišnji Andolfi bio je u bekstvu od 2022. godine i mora da odsluži zatvorsku kaznu od osam godina i tri meseca zbog prethodnih presuda, rekli su istražitelji.

Teške optužbe protiv mafijaškog vođe

Optužbe uključuju članstvo u mafijaškoj kriminalnoj organizaciji, iznudu u mafijaškom stilu i korupciju.

U galeriji pogledajte stan u kojem se krio Ćiro Andolfi:

FOTO: Printscreen/Youtube/Corriere della Sera
FOTO: Printscreen/Youtube/Corriere della Sera
FOTO: Printscreen/Youtube/Corriere della Sera
FOTO: Printscreen/Youtube/Corriere della Sera

Snimak koji je objavila karabinijerska policija prikazuje policajce kako noću ulaze u zgradu pre nego što otkriju skriveni prostor iza zida sobe. Ulaz u skrovište bio je sakriven iza radijatora.

Iza zida, video prikazuje uzak hodnik koji vodi do skrovišta, u kojem su se nalazili mali kavez za ptice i kip Device Marije.

Kamora – napuljska mafija

Bande Kamore deluju uglavnom u Napulju i okolnom regionu Kampaniji. Za razliku od hijerarhijski strukturirane Koza Nostre, Kamoru čine autonomni klanovi.

Bonus video:

(Espreso/Index/Prenele Espreso vesti)