vremenska prognoza
Srbiju čekaju velike padavine: Oblačno sa jakom kišom, evo kako će biti narednih dana, najnovija prognoza Čubrila
Za vikend se najavljuje oblačno, hladnije i povremeno kišovito vreme
Prema prognozi meteorologa-amatera Marka Čubrila, u regionu će narednih dana vladati promenljivo vreme. Danas je došlo do povećanja oblačnosti, a ponegde se očekuje i slaba kiša.
Od sutra počinje jačanje ciklona nad jugom Italije, dok će nad istokom Evrope biti prisutno polje visokog vazdušnog pritiska. Ovakav raspored doneće snažnu košavu koja će u košavskom području duvati do petka, povremeno i olujnom jačinom, sa udarima i do 25 metara u sekundi. Tokom četvrtka i petka vetar će pojačavati osećaj hladnoće, iako se očekuju dnevne temperature i do 14 stepeni.
Istovremeno, na jugozapadu, jugu i zapadu zemlje stiže jače naoblačenje sa kišom, koja će ponegde biti obilnija, a na primorju i praćena grmljavinom. Do vikenda će kiša zahvatiti i ostale delove Srbije, a vetar će oslabiti u petak uveče, uz manji pad temperature.
Za vikend se najavljuje oblačno, hladnije i povremeno kišovito vreme, sa maksimalnim temperaturama od 4 do 9 stepeni.
Od nedelje sledi stabilizacija atmosfere, biće suvo i i dalje relativno toplo, uz hladnije noći i čestu maglu u nižim predelima. Dnevne temperature kretaće se uglavnom od 5 do 11 stepeni, a u oblastima sa dužim zadržavanjem magle oko 3 stepena.
Meteorološki modeli do sredine decembra ne najavljuju zimsku promenu vremena, dok se mogućnost zahlađenja i snega tek povremeno javlja u prognozama za drugu polovinu meseca.
Bonus video: