Fudbaleri Srbije pred utakmicu sa Engleskom na Vembliju, Foto: FSS

promena

Fudbalska reprezentacija Srbije posle 11 godina ponovo domaćin na stadionu Partizana!

Povratak "orlova" u Humsku

Objavljeno: 01.12.2025. 18:19h

Fudbalska reprezentacija Srbije posle 11 godina biće ponovo domaćin na stadionu Partizana, saznaje Sport klub!

"Orlovi" bi u narednom ciklusu Lige nacija deo utakmica igrali u Humskoj i tokom 2026. godine bi trebalo da prođe novi postupak UEFA licenciranja.

Stadion Partizanafoto: Starsport

Automatski i dobije dozvolu za organizaciju mečeva Lige nacija u čijem će najvišem, A krugu drugu sezonu zaredom nastupiti naš nacionalni tim.

Ovu ideju ubrzao je i podatak da će popularno stadion JNA biti i jedan od domaćina Evropskog prvenstva 2027. godine do 21. godine.

Stadion Partizanafoto: Starsport

Otvaranje je planirano upravo na stadionu Partizana i uskoro se očekuju i građevinski radovi kako bi bio spreman za početak takmičenja.

Srbija je poslednji put bila domaćin u Humskoj 11. oktobra 2015. godine kada je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo izgubila od Portugala 1:2.

To je bio takmičarski nebitan za susret, a u međuvremenu je ugošćavala rivale u Novom Sadu, Užicu, Kruševcu i Leskovcu.

Bonus video:

(Espreso/Sport klub/Branko Spasojević/Preneo:Espreso sport)