hitna pomoć
Građane masovno mučila glavobolja! U ovom gradu u Srbiji bilo i puno povreda, a noću im skakao pritisak!
Ambulantno je pregledano čak 98 odraslih pacijenata, od toga 38 tokom dana, a 60 u noćnoj smeni.
Tokom prethodna 24 sata službe hitne pomoći u Kragujevcu imale su ukupno 58 izlazaka na teren – 33 u dnevnoj i 25 u noćnoj smeni. Ambulantno je pregledano čak 98 odraslih pacijenata, od toga 38 tokom dana, a 60 u noćnoj smeni.
– U dnevnim satima dominirali su pozivi zbog glavobolja, povreda i problema sa disanjem, dok su tokom noći pomoć tražili pacijenti sa karcinomima, visokim krvnim pritiskom i hroničnim bolestima disajnih puteva – kazali su za RINU u ZUM Kragujevac.
Takođe, u naselju Stanovo, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je povređeno pet osoba. Nešto kasnije još i jedan pešak zadobio je povrede, što je dodatno opteretilo dežurne ekipe.
Intervencija na javnim mestima bilo je ukupno četiri, dok su se građani najčešće obraćali zbog glavobolje, povreda i respiratornih tegoba, navode iz Zavoda. Astmatičari su bili među najčešćim pacijentima i tokom dana i tokom noći.
Povećan broj intervencija, naročito u večernjim časovima, ukazuje na potrebu za stalnom dostupnošću i pripravnošću medicinskih timova, posebno tokom letnjih dana kada vremenske promene i pojačane aktivnosti dodatno utiču na zdravlje građana.
Bonus video:
(Espreso/RINA)