interesantno
Ana Ivanović otvorila dušu: Moram da odgovorim...
Da li se slažete s njom
Ana Ivanović, nekadašnja prva teniserka sveta i jedna od najuspešnijih srpskih sportistkinja, prisetila se zlatnih trenutaka iz svoje karijere gostujući u podkastu "Iguales".
Ana, koja je 2008. godine osvojila Rolan Garos i time ušla u istoriju, govorila je o tome šta joj je bilo draže — da li osvajanje grend slema ili status svetskog broja jedan.
- Jako jako teško pitanje, ali moram da odgovorim jer su oba sjajna dostignuća. Ipak, izabrala bih pre grend slem. Iako biti broj jedan je jako posebno, a morate da budete konstantni. Ali osećaj osvajanja grend slema, kada napravite viner ili osvojite taj poen... Ništa bolje od toga - iskreno je rekla Ivanović.Tokom svoje bogate karijere, Ana je pored titule u Parizu, igrala i u dva finala na najvećim turnirima.
U Australiji 2008. godine poražena je od Marije Šarapove, dok je godinu dana ranije u finalu Rolan Garosa izgubila od Belgijanke Žastin Enan. Zajedno sa Jelenom Janković, u drugoj polovini prve decenije 21. veka, Ivanovićeva je činila srpski teniski vrh.
Ana se, u jeku spekulacija o razvodu sa Bastijanom Švajnštajgerom, nalazi na turniru u Madridu.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)