nije se pisnulo o...
Jedino je on imao tvrđavu veću od Šiptarove! Policija nije smela ni da mu zucne, svima bio trn u oku, a zbog oca...
Bojan Petrović je ubijen je 28. februara 1998. godine
Bojan Petrović, za razliku od drugih žestokih momaka, nije imao poroka. Novac koji je zarađivao do ilegalnih poslova, osim u obezbeđenje sastavljeno od surovih momaka koji su ga čuvali, ulagao je i u svoju ogromnu raskošnu kuću zbog koje je bio trn u oku mnogim kriminalcima.
Priča se da takvu kuću nije imao čak ni Dušan Spasojević u vreme kada je Zemunski klan bio najjača organizovana kriminalna grupa u Srbiji...
Bojan Petrović je ubijen je 28. februara 1998. rafalima iz automatskih pušaka dvojice napadača dok je u svom "jaguaru" na semaforu u centru Beograda čekao da se upali zeleno svetlo.
Nagađalo se, ali se nikada nije zvanično potvrdilo da je ubistvo čin osvete za nestanak i likvidaciju Voje Amerikanca.
Mnogi su ga pominjali i kao direktno odgovornog za smrt Zorana Dimitrova Žuće, koga je navodno pozvao da se sastanu kako bi poslovao s njegovim prijateljima iz Crne Gore. Žuća je ubijen iste večeri. Svedoka nije bilo.
Bojan, za razliku od drugih žestokih momaka, nije imao poroka. Novac koji je zaradio, osim u obezbeđenje koje su činili surovi momci sa kojima se okružio, ulagao je i u svoju ogromnu raskošnu kuću, koja je bila trn u oku mnogima. Takvu tvrđavu ni Dušan Spasojević nije uspeo da napravi!
Kuća se nalazila u slepoj ulici, svuda su bile okolo kamere, a ograda je bila pod visokim naponom. Ako bi neko nekako uspeo da isključi struju i preskoči ogradu, za njega je Bojan imao posebno iznenađenje!
"U dvorištu se nalazio kavez sa pravim vukom koji je puštan onog trenutka ako bi Bojan uočio nekoga u dvorištu! Naišla sam jednom prilikom kada su na dojavu da je Bojan u kući sa kurirom i 4-5kg heroina, ispred kapije kuće Petrovića došli policajci. Niko od njih nije smeo da uđe prvi. Kad je u jednom trenutku iz dvorišta izašao čovek sa torbom, startovali su ga ubeđeni da je u pitanju kurir koji nosi novac ili drogu. Ispostavilo se da je bio vodoinstalater. U tom trenutku iz dvorišta su kolima izleteli Bojan i kurir sa kalašnjikovima, noseći torbe sa heroinom i parama, ali policija nije imala odobrenje da puca", navodi se na stranici "Legende devedesetih".
Kako je Dušan Spasojević preuzeo kriminalno podzemlje nakon 2000. godine možete pročitati na sledećem linku.
Bonus video:
(Espreso/D.M.)